fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lancia zawitała do Belgii i Luksemburga z konceptem Pu+Ra HPE

Lancia zawitała do Belgii i Luksemburga z konceptem Pu+Ra HPE

Belgia i Luksemburg to dwa kraje europejskie, do których Lancia powróci w 2024 roku wraz z pojawieniem się nowego Ypsilona. Decyzja wynika z dwóch głównych powodów: pierwszym jest znaczenie projektu Made-in-Italy dla tych krajów, a drugim jest potencjał segmentu B.

Nowinę obwieścił sam Luca Napolitano, dyrektor generalny marki Lancia:

Lancia powraca do Belgii i Luksemburga z europejską trasą Lancii Pu+Ra HPE, manifestu marki na najbliższe 10 lat w zakresie wzornictwa, atmosfery wnętrza, zrównoważonego rozwoju, elektryfikacji i bezwysiłkowej technologii. Belgia i Luksemburg to kraje, które wiele znaczą dla naszej marki ze względu na ich zamiłowanie do stylu i wzornictwa Made-in-Italy oraz ze względu na znaczenie segmentu B na tych rynkach. Chcemy uczynić Belgię i Luksemburg dwoma głównymi europejskimi rynkami dla naszej marki, czyniąc z Lancii pożądaną, szanowaną i wiarygodną markę na europejskim rynku premium.

Kilka słów dodał od siebie także Miłosz Tomanek, dyrektor Stellantis Premium Cluster w Belgii i Luksemburgu:

Powrót do Belgii i Luksemburga to niezapomniany dzień dla zespołu marki Lancia, dla entuzjastów marki i dla wszystkich naszych potencjalnych przyszłych klientów. Gdy tylko ogłosiliśmy powrót Lancii do Belgii i Luksemburga, powołaliśmy specjalny zespół, który będzie pracował nad renesansem marki, czyniąc z Lancii markę uosabiającą włoską elegancję. Do premiery nowego Ypsilona w 2024 roku będziemy mieć 10. sprzedawców detalicznych i 13. punktów obsługi posprzedażowej. Jesteśmy gotowi na powrót Lancii i uczynienie z Belgii i Luksemburga dwóch głównych europejskich rynków dla Lancii.

Pojawienie się Lancii w Belgii i Luksemburgu jest kolejnym krokiem renesansu marki w kierunku jej internacjonalizacji i stanowi część solidnego, ambitnego kierunku zgodnego z planem strategicznym Stellantis Dare Forward 2030. Do pierwszej połowy 2024 r. marka będzie miała 70 nowych sprzedawców detalicznych w 70. głównych miastach europejskich, a 100% listów intencyjnych zostało już podpisanych.

Strategia obejmuje nowy, wydajny i innowacyjny model dystrybucji, z wybraną liczbą sprzedawców detalicznych w oparciu o kluczową koncepcję Lancia Renaissance: jakość. Nowe salony zapewnią klientom całkowicie wciągające doświadczenie, zarówno online, jak i offline, odtwarzając domową atmosferę dzięki materiałom, kolorom i dbałości o szczegóły, inspirowane włoską architekturą i wzornictwem.

W ramach swojego 10-letniego planu strategicznego Lancia przewiduje wprowadzenie na rynek trzech nowych modeli – jednego co dwa lata, począwszy od 2024 r. wraz z wprowadzeniem nowego Ypsilona. Od 2026 r. Lancia będzie wprowadzać na rynek wyłącznie modele w 100% elektryczne, a od 2028 r. będzie sprzedawać wyłącznie samochody w 100% elektryczne. Plan strategiczny będzie przywiązywał dużą wagę do zrównoważonego rozwoju, o czym świadczy wykorzystanie innowacyjnych materiałów: 50% powierzchni dotykowych będzie ekologicznych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Najważniejsze w historii Ferrari 250 GTO zostało sprzedane za niemal 52 miliony dolarów
Next post
Fiat Strada trafił na Bliski Wschód i do Afryki

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lancia zawitała do Belgii i Luksemburga z konceptem Pu+Ra HPE