fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat świętuje 40-lecie Pandy

Fiat świętuje 40-lecie Pandy

Na oficjalnym kanale Fiata na YouTubie pojawił się kolejny film z cyklu 40 lat sukcesu, zatytułowany: „mały samochód, sprytne rozwiązania”. Zgodnie z wcześniej opracowanym formatem, na filmie zobaczymy pracowników Fiata, w tym Lucę Napolitano. 

Na przestrzeni lat Panda zyskała reputację samochodu dobrego na każdą okazję, dzięki swojej wszechstronności i wysokiej funkcjonalności – co sprawia, że nadaje się ona do najróżniejszych zastosowań. Klienci na przestrzeni 40 lat doceniali za charakter, przystępność cenową oraz frajdę z użytkowania. Aby dowiedzieć się więcej na temat tworzenia wszystkich inteligentnych rozwiązań, które sprawiły, że Panda odniosła taki sukces w ciągu trzech pokoleń, Luca Napolitano, szef firmy EMEA Fiat, Lancia & Abarth Brands, udał się do Centrum Dziedzictwa w Mirafiori na rozmowę z Roberto Giolito, szefem FCA Heritage EMEA.

https://youtu.be/ocvSimStp8M 

Luca Napolitano:

W tym filmie cofamy się w czasie, aby wspólnie dowiedzieć się, dlaczego Panda stała się znana jako samochód z inteligentnymi rozwiązaniami. Z pokolenia na pokolenie, miejski samochód marki Fiat zawsze wiedział, jak zaimponować oryginalnymi cechami, zaprojektowanymi w celu ułatwienia życia podróżującym, co stanowiło idealną równowagę między formą a funkcją. Modułowe fotele, łatwy dostęp do bagażnika i płaska przestrzeń ładunkowa to tylko kilka z tych inteligentnych rozwiązań, które sprawiły, że Panda odniosła tak spektakularny sukces. Sukces pod każdym względem: Fiat Panda jest najlepiej sprzedającym się samochodem na rynku włoskim i konkuruje z Fiatem 500 w Europie o pozycję lidera w segmencie małych samochodów miejskich. Często mówimy, że Panda jest funkcjonalną ikoną, najbardziej racjonalnym, najbardziej dostępnym i najbardziej demokratycznym samochodem i teraz możemy zrozumieć dlaczego. 

Roberto Giolito:

Przestrzeń, zwartość, charakter, wszechstronność, przystępna cena, frajda i funkcjonalność są tym, czego ludzie szukają w samochodzie. Panda ma to wszystko i jeszcze więcej. Panda jest archetypem, modelem wzorcowym pod względem praktyczności i swobody użytkowania. Wystarczy pomyśleć o wnętrzu: pełne niczego. Jest to przestrzeń, którą można wypełnić tak, jak się chce. Na przykład, genialna otwarta komora w desce rozdzielczej dzisiejszej Pandy. Tak złożona z punktu widzenia wzornictwa, jest również bardzo łatwa w użyciu. A co możemy powiedzieć o jej szybach? Dają one doskonały widok w każdą ze stron dzięki innemu inteligentnemu rozwiązaniu: światłom tylnym. W dzisiejszych czasach wiele słyszymy o autonomicznej jeździe, ale Panda od dawna oferuje asystenta martwego pola. Jedyną różnicą jest to, że jest on analogowy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Pagani Huayra BC Roadster ustanowił rekord na Spa
Następny wpis
Ferrari Roma do kupienia na aukcji. Pieniądze zostaną przeznaczone na cele charytatywne

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Fiat świętuje 40-lecie Pandy