fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kolejna edycja Ferrari Racing Days

Kolejna edycja Ferrari Racing Days

Kolejna edycja Ferrari Racing Days zgromadziła szerokie grono posiadaczy samochodów włoskiej marki. W dniach 8-12 marca na torze Circuit of the Americas w amerykańskim stanie Texas odbył się coroczny wyścig. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 samochodów. To jedno z ważniejszych wydarzeń w północnej Ameryce.

Napięty harmonogram obejmował 6 wyścigów oraz sesje treningowe dla posiadaczy samochodów z logo wierzgającego konia na masce. Wydarzenie, w którym główne znaczenie ma czynnik sportowy i integracja środowiska, było też doskonałą okazją do premiery modelu FXX-K Evo. Dostarczony trzem klientom w weekend samochód robi kolosalne wrażenie, a wyróżnia go agresywny wygląd, aerodynamiczne ospojlerowanie, doskonały dźwięk oraz niesamowita wydajność.

FXX-K Evo to udoskonalenie dobrze znanego modelu FXX-K. Moc przekraczająca 1000 KM oraz siła docisku większa o 23% w porównaniu z wersją standardową wystarczyły, by samochód był najchętniej obleganym modelem podczas całego wydarzenia.

Ferrari Challenge 2017

Ferrari Challenge są jednoosobowymi mistrzostwami motosportu, które zapoczątkowano w 1993 roku. Rywalizacja obejmuje 3 oficjalne mistrzostwa w Stanach Zjednoczonych, rejonie Azji i Pacyfiku oraz w Europie. Kolejny etap Ferrari Challenge planowany jest na 4-6 maja br. na torze Mazda Raceway Laguna Seca w Monterey w Kalifornii.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Ferrari

Alfa Romeo Giulietta TCR
Previous post
Giulietta TCR po pierwszej rundzie w Maroko
Alfa Romeo Giulietta
Next post
We Włoszech sprzedaż nowych aut w marcu spadła o 5,7%

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Kolejna edycja Ferrari Racing Days