fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza zawita do Wenecji i Triestu

Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza zawita do Wenecji i Triestu

W dniach od 19 do 21 września 2019 roku w Wenecji i Trieście odbędzie się druga edycja Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza

W imprezie weźmie udział około 30 klasycznych samochodów wyprodukowanych przez włoską markę z Sant’Agata Bolognese. Wszystkie powstały w latach 1963-1991, a wśród nich są najbardziej ikoniczne modele. Nie zabraknie także najnowocześniejszych pojazdów z gamy Lamborghini.

Odbędzie się konkurs zorganizowany przez Lamborghini Polo Storico, czyli departament powołany do życia w celu zachowania dziedzictwa marki. Tegoroczna edycja jest hołdem dla słynnego włoskiego architekta żyjącego w latach 1927-2012, pochodzącego z miasta nieopodal Triestu. Gae Aulenti znana była na całym świecie z włoskiego wzornictwa – jej projekty wcielano w życie w Europie, Ameryce i Azji. 

Zgodnie z programem imprezy, samochody opuszczą Wenecję o poranku w piątek, 20 września i dotrą do Portopiccolo (Triest) po przejechaniu około 200 kilometrów. Concorso d’Eleganza odbędzie się w sobotę rano – wydarzenie rozpocznie się około 8:30. Tłem będzie oszałamiająca wioska. 

Zgłoszone do konkursu pojazdy będą oceniane przez grupę międzynarodowych sędziów, miłośników designu i prawdziwych znawców modeli Lamborghini ze wszystkich epok. Aby uczcić twórczy geniusz Gae, plac od strony portu Portopiccolo stanie się skansenem prezentującym różne obiekty związane z jej projektami. Kierowcy Lamborghini przybędą na Piazza Unitá d’Italia w porze obiadowej, a po południu przejadą słynną drogą na wzgórze Trieste-Opicina.

Pierwsza edycja Lamborghini & Design odbyła się w Neuchâtel w Szwajcarii, w 2017 roku. Wtedy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z twórczością Le Corbusiera, jednego z najważniejszych architektów i projektantów XX wieku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lamborghini uhonorowało Ferdinanda K. Piëcha modelem Sián
Next post
FCA weźmie udział w festiwalu emobilności w Mediolanie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lamborghini & Design Concorso d’Eleganza zawita do Wenecji i Triestu