fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini sprzedało Revuelto na kolejne 2 lata

Lamborghini sprzedało Revuelto na kolejne 2 lata

Stephan Winkelmann jest bardzo zadowolony z pozytywnego przyjęcia przez klientów i opinię publiczną pierwszego w historii wielkoseryjnego modelu hybrydowego plug-in.

Pomimo niepokojącej sytuacji dotyczącej gospodarki światowej, zamożni ludzie wciąż masowo kupują drogie supersamochody, takie jak zupełnie nowe Lamborghini Revuelto. Stephan Winkelmann, dyrektor generalny włoskiej marki ujawnił, że już teraz istnieje lista oczekujących na ten zelektryfikowany model wystarczająca na dwuletni okres produkcyjny.

Winkelmann powiedział CNBC, że globalne zawirowania na rynkach finansowych i w systemach bankowych nie wydają się dotyczyć zamożnych nabywców, którzy są docelową grupą odbiorców Lamborghini. Dyrektor generalny ujął to w ten sposób: 

Odporność naszych klientów, przy wszystkim co działo się w ciągu ostatnich 24 miesięcy, jest niesamowita. Nie widzimy żadnego spowolnienia na zakup samochodów, takich jak nasze.

Prezes cieszy się z pozytywnego przyjęcia Revuelto przypisując to temu, że klienci „rozpoznają, że to prawdziwe Lamborghini i nie mają strachu przed posiadaniem samochodu z napędem hybrydowym”. Na tej podstawie uważa, że sprzeda się on w równej lub większej liczbie sztuk niż jego poprzednik. Należy pamiętać, że Aventador był najbardziej udanym seryjnie produkowanym okrętem flagowym w historii  z 11 465 sztukami sprzedanymi w latach 2011-2022.

Popyt na modele Lamborghini jest silny w USA – największym rynku producenta samochodów, a dokładniej w Kalifornii, na Florydzie, w Teksasie i na północnym wschodzie. Zainteresowanie nabywców firmą z Sant ‘Agata eksplodowało również w Korei Południowej, a w Europie Środkowej i Australii idzie całkiem dobrze.

Lamborghini Revuelto zadebiutowało w zeszłym miesiącu z hybrydowym układem napędowym V12 wytwarzającym łącznie 1015 KM.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari 365 GTB/4 Daytona nie znalazła nowego nabywcy na aukcji
Next post
ForzaItalia.pl eRacing na punktowanej pozycji na torze Barcelona

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lamborghini sprzedało Revuelto na kolejne 2 lata