fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Marchionne z problemami zdrowotnymi. Ustąpił ze stanowisk w FCA i Ferrari

Marchionne z problemami zdrowotnymi. Ustąpił ze stanowisk w FCA i Ferrari

Nastąpiły „nieoczekiwane powikłania” po zabiegu chirurgicznym Sergio Marchionne – jego stan „pogorszył się znacząco w ostatnich godzinach”, w związku z czym FCA potwierdziło, że Włoch nie będzie w stanie wrócić do pracy.

21 lipca 2018 roku odbyło się nadzwyczajne posiedzenie, podczas którego podjęto decyzję o przyspieszeniu procesu zmiany dyrektora generalnego mającego od zaraz przejąć obowiązki Marchionne. Wybrany został Mike Manley.

Zarząd FCA ma zamiar docelowo uczynić Manleya dyrektorem FCA – obecnie piastuje on to stanowisko jedynie tymczasowo. Sytuacja zdrowotna Sergio nie pozostała bez echa. Między innymi John Elkann, przewodniczący grupy inwestycyjnej Exor i spadkobierca rodziny Agnelli, wydał oficjalne oświadczenie:

Głęboko zasmuciła mnie wiadomość o stanie zdrowia Sergio. Jest to sytuacja, która jeszcze kilka godzin temu była nie do pomyślenia i utwierdziła nas w prawdziwym poczuciu niesprawiedliwości. Marchionne to dla mnie mentor i prawdziwy przyjaciel, oświecony przywódca o niezwykłej inteligencji. To był przywilej pracować z Sergio u boku przez ostatnie 14 lat. Mamy za sobą wiele sukcesów i trudności, niepowtarzalnych chwil zarówno osobistych, jak i zawodowych. Jeśli chodzi o 5-letni plan, wierzę, że zagwarantuje on maksymalną możliwą ciągłość przy jednoczesnym zachowaniu kultury naszych przedsiębiorstw. Przy okazji proszę o zrozumienie nadzwyczajnych okoliczności i poszanowanie prywatności Sergio.

Marchionne był nie tylko szefem FCA, ale także prezesem i dyrektorem generalnym Ferrari.  Włoski producent samochodów z „głębokim smutkiem” potwierdził, że Sergio nie będzie mógł również wrócić do pracy dla firmy z Maranello.

W związku z tym zarząd Ferrari powołał właśnie Johna Elkanna na stanowisko przewodniczącego i zaproponował, aby na najbliższym zgromadzeniu spółki mianować Louisa C. Camilleriego na stanowisko prezesa zarządu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
SCG 006 czerpie inspirację z 275 GTB
Next post
Oto Ferrari 288 Evoluzione. Projekt pod rajdową grupę B

1 Comment

  1. Pawel R
    24 lipca 2018 at 19:41 — Odpowiedz

    Czytajac artykul moge raczej wywnioskowac ze zostal odwolany a nie ustapil..

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Marchionne z problemami zdrowotnymi. Ustąpił ze stanowisk w FCA i Ferrari