fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Mick Schumacher wkrótce pojawi się na torze w Ferrari SF90

Mick Schumacher wkrótce pojawi się na torze w Ferrari SF90

Mick Schumacher, syn siedmiokrotnego mistrza świata Formuły 1 – Michaela Schumachera – poprowadzi nowy bolid Ferrari SF90 na torze w Bahrajnie już we wtorek, 2 kwietnia 2019 roku.

Niemiec, który w tym sezonie ściga się w Formule 2 w zespole Prema, jest również członkiem Ferrari Driver Academy. Pierwszego dnia poprowadzi Ferrari, a następnego – bolid ekipy Alfa Romeo Racing.

Scuderia w środę chce przekazać swój pojazd Sebastianowi Vettelowi, by kontynuował testy. Włoska ekipa wychodzi z założenia, że świeżo po zakończonej rundzie będzie on miał dobre punkty odniesienia dla pozyskanych danych.

Na testach w Barcelonie ma się pojawić Callum Ilott, ścigający się w Formule 2 z zespołem Sauber Junior Team by Charouz Racing. Poprowadzi bolid Alfy Romeo Racing w Barcelonie w dniach 14 i 15 maja.

Mick Schumacher nie może doczekać się testów:

Jestem bardziej niż podekscytowany. Chciałbym podziękować Ferrari za umożliwienie mi tego. Naprawdę nie mogę się doczekać testów, które z pewnością będą wspaniałym doświadczeniem. Tymczasowo jednak świadomie odkładam te myśli na bok, ponieważ przygotowuję się do startu w pierwszym wyścigu Formuły 2 i chciałbym skupić się w 100% na nadchodzącym weekendzie.

Mattia Binotto, szef zespołu Scuderia Ferrari wspomniał o tym, jak istotne jest szukanie młodych talentów:

Mocno wierzymy w wartość Ferrari Driver Academy jako programu szkoleniowego na wysokim poziomie, przeznaczonego dla utalentowanych młodych ludzi. Decyzja o obsadzeniu Charlesa Leclerca w roli kierowcy jest tego dowodem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy dać Mickowi i Callumowi możliwość doświadczenia jazdy samochodem Formuły 1. Mick, który dołączył do Ferrari Driver Academy w styczniu i Callum, będący z nami od 2017 roku, są zdecydowanie świetnie rokującymi kierowcami i wierzę, że możliwość poprowadzenia SF90 na testach w Bahrajnie i Barcelonie może być istotnym elementem ich kariery.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini: wersje ze skrzynią ręczną są nieopłacalne
Następny wpis
ForzaItalia.pl na targach Auto Nostalgia 2019

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Mick Schumacher wkrótce pojawi się na torze w Ferrari SF90