fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Miki Biason zorganizował wydarzenie dedykowane Lancii

Miki Biason zorganizował wydarzenie dedykowane Lancii

Dwukrotny rajdowy mistrz świata Miki Biasion zorganizował międzynarodowe spotkanie poświęcone historii marki Lancia, które odbyło się w jego rodzinnym mieście Bassano del Grappa.

Miki Biasion to żywa legenda – jest jedną z osób najmocniej związanych z Deltą Integrale. Nie dość, że za kierownicą tego samochodu zdobył dwa tytuły mistrza świata (w 1988 i 1989 r.), to jeszcze brał udział w fazie rozwojowej tego modelu. Można powiedzieć, że włoski kierowca w tandemie z Lancią Deltą napisał kilka pięknych rozdziałów w historii motorsportu.

Aby uczcić legendarną Deltę, w Bassano del Grappa odbyło się wydarzenie zorganizowane wyłącznie z myślą o autach marki Lancia wyprodukowanych do 1994 roku. Tzw. Amiki Miei miało miejsce w dniach 8-9 września 2018 roku. Wśród uczestników nie zabrakło FCA Heritage, które przybliżyło odwiedzającym sylwetkę drogowej Lancii 037 Stradale, opracowanej przy współpracy z Abarthem.

Wybór auta to nie przypadek, właśnie dzięki startom w grupie B o Mikim Biasonie usłyszał cały światek motorsportu. W 1983 roku utalentowany kierowca rajdowy z Wenecji wygrał 11 spośród 12 rund zorganizowanych w ramach European Championship, zdobywając swój pierwszy międzynarodowy tytuł. Poza tym, równolegle, wywalczył tytuł mistrza w swoim rodzimym kraju.

Nieco wcześniej Miki Biasion wziął udział w Rallyday 2018, które miało miejsce w zamku Combe. Organizatorzy przy okazji tego wydarzenia postanowili uczcić 30. rocznicę wygranej w FIA World Rally Championship, co było właśnie zasługą gościa honorowego.

Poprzedni wpis
Album 10 lat ForzaItalia.pl
Następny wpis
FCA ogłosi nowy skład zespołu zarządzającego pod koniec września

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Miki Biason zorganizował wydarzenie dedykowane Lancii