fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Miki Biason zorganizował wydarzenie dedykowane Lancii

Miki Biason zorganizował wydarzenie dedykowane Lancii

Dwukrotny rajdowy mistrz świata Miki Biasion zorganizował międzynarodowe spotkanie poświęcone historii marki Lancia, które odbyło się w jego rodzinnym mieście Bassano del Grappa.

Miki Biasion to żywa legenda – jest jedną z osób najmocniej związanych z Deltą Integrale. Nie dość, że za kierownicą tego samochodu zdobył dwa tytuły mistrza świata (w 1988 i 1989 r.), to jeszcze brał udział w fazie rozwojowej tego modelu. Można powiedzieć, że włoski kierowca w tandemie z Lancią Deltą napisał kilka pięknych rozdziałów w historii motorsportu.

Aby uczcić legendarną Deltę, w Bassano del Grappa odbyło się wydarzenie zorganizowane wyłącznie z myślą o autach marki Lancia wyprodukowanych do 1994 roku. Tzw. Amiki Miei miało miejsce w dniach 8-9 września 2018 roku. Wśród uczestników nie zabrakło FCA Heritage, które przybliżyło odwiedzającym sylwetkę drogowej Lancii 037 Stradale, opracowanej przy współpracy z Abarthem.

Wybór auta to nie przypadek, właśnie dzięki startom w grupie B o Mikim Biasonie usłyszał cały światek motorsportu. W 1983 roku utalentowany kierowca rajdowy z Wenecji wygrał 11 spośród 12 rund zorganizowanych w ramach European Championship, zdobywając swój pierwszy międzynarodowy tytuł. Poza tym, równolegle, wywalczył tytuł mistrza w swoim rodzimym kraju.

Nieco wcześniej Miki Biasion wziął udział w Rallyday 2018, które miało miejsce w zamku Combe. Organizatorzy przy okazji tego wydarzenia postanowili uczcić 30. rocznicę wygranej w FIA World Rally Championship, co było właśnie zasługą gościa honorowego.

Previous post
Album 10 lat ForzaItalia.pl
Next post
FCA ogłosi nowy skład zespołu zarządzającego pod koniec września

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Miki Biason zorganizował wydarzenie dedykowane Lancii