fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA ogłosi nowy skład zespołu zarządzającego pod koniec września

FCA ogłosi nowy skład zespołu zarządzającego pod koniec września

Nowy dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles Mike Manley przedstawi nowy zespół kierowniczy oraz strukturę zarządzającą do końca września 2018 roku, o czym poinformował akcjonariuszy.

Manley objął kierownictwo w FCA 21 lipca, czyli cztery dni przed śmiercią byłego dyrektora generalnegoSergio Marchionne. John Elkmann, pełniący funkcję prezesa FCA powiedział, że to właśnie Mike jest jedynym kandydatem będącym w stanie godnie zastąpić swojego poprzednika.

Nowy dyrektor generalny ma na swoim koncie spore zasługi dla FCA. W znaczącym stopniu przyczynił się do sukcesu marek Jeep i RAM w regionie Azji i Pacyfiku, co otworzyło nowe możliwości rozwoju.

Decyzja o powołaniu Manleya została podjęta na podstawie wcześniejszych planów, nad którymi pracował zarząd wraz z Marchionne – wówczas scenariusz zakładał, że Sergio najzwyczajniej w świecie przejdzie na zasłużoną emeryturę w 2019 roku. Wybór Manleya na członka zarządu został zatwierdzony ponad 99% głosów, jakie otrzymał, za co Elkmann podziękował akcjonariuszom, nazywając to „wielkim zaufaniem”.

Ostatnie nadzwyczajne zgromadzenie akcjonariuszy FCA rozpoczęło się minutą ciszy dla oddania hołdu Marchionne. Sergio na zawsze zapisał się na kartach historii przedsiębiorstwa Fiat Chrysler Automobiles. Jednym z jego największych osiągnięć było uratowanie przed bankructwem koncernów Fiat i Chrysler oraz przekształcenie ich w 7. największego na świecie producenta samochodów. Drogi obu firm połączyły się w 2014 roku, a na ich czele stanął właśnie Marchionne.

Nim szef koncernu FCA zmarł, zdążył on przygotować 5-letni plan, zakładający m.in. elektryfikację pojazdów produkowanych przez firmę.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Lancia 037 Stradale
Poprzedni wpis
Miki Biason zorganizował wydarzenie dedykowane Lancii
Następny wpis
Forza Italia 2018 – relacja

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA ogłosi nowy skład zespołu zarządzającego pod koniec września