fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Mototarget news

Mototarget news

Active Image
 
 
 
 
 
Modelem Mi.To Alfa Romeo chce zaoferować nowej generacji wielbicieli Marki, “najbardziej kompaktowy w historii samochód sportowy”.

Active Image

 

Dla Alfa Romeo nazwa Mi.To ma olbrzymie znaczenie. Zostało ona wybrana jako znak silnego związku przeszłości i przyszłości Marki: pomiędzy Mediolanem (Milano) – stolicą designu, gdzie zaprojektowano i nadano autu styl i Turynem (Torino), gdzie ulokowana będzie jego produkcja. To decyzja uwydatniająca silną chęć marki do umocnienia swoich mediolańskich korzeni.

Mi.To to pierwszy projekt zrealizowany po modelu 8C Competizione – ikonie stylistycznej i technologicznej Alfy Romeo, z której czerpie niektóre charakterystyczne cechy: wyjątkowy kształt szyb bocznych w drzwiach przednich bez ramki – co jest typowe dla samochodów sportowych, profil maski silnika i wyróżniający przedni zderzak, kształt reflektorów przednich i tylnych wykorzystujących technologię LED. Przednie i tylne światła wyróżnia wyjątkowy i indywidualny kształt: obramowanie podkreślające różne formy obróbki materiałów i kolorów w celu stworzenia efektu wyjątkowej elegancji, podkreślający styl i agresywny wygląd samochodu.

Wnętrza, wyróżniające się mocnym kształtem linii deski rozdzielczej i foteli, stanowią kwintesencję stylu “made in Italy”, komfortowego i zarazem sportowego, wykonanego z wysmakowaną dbałością o detale i z wykorzystaniem materiałów wysokiej jakości.

Wyszukane są również rozmiary, które kryją kompaktową i dynamiczną formę: Mi.To ma długość 4,06 m; wysokość 1,44 m; szerokość 1,72 m.

Styl, design, ale nie tylko: w Alfie wykonanie i technologia musza być zawsze na najwyższym poziomie. Tak, jak wszystkie modele marki Alfa Romeo, Mi.To potrafi zafascynować najbardziej wymagających klientów pasjonującym stylem prowadzenia. A to również dzięki urządzeniu “Alfa DNA”.

To urządzenie sterownicze współpracujące z układem napędowym, hamulcami, sprzęgłem, zawieszeniem i skrzynią biegów pozwalające na uzyskanie trzech różnych trybów zachowania się samochodu na podstawie stylu jazdy, najbardziej odpowiedniego do sytuacji lub do potrzeb klienta: tryb super sportowy (Dynamic), miejski (Normal), tryb zachowujący maksymalny poziom bezpieczeństwa również w warunkach utrudnionej przyczepności (All weather). Mi.To to pierwszy samochód w swoim segmencie oferujący tak innowacyjne rozwiązania technologiczne.

Osiągi gwarantuje oferta na 4 silniki, wszystkie Turbo (zarówno benzynowe jak i diesel), aktualnie o rozpiętości mocy od 90 KM aż do 155 KM. Przewiduje się także dalsze poszerzenie oferty o silniki jeszcze mocniejsze.

Wykonawstwo i obsługa auta zostały opracowane i zoptymalizowane w celu osiągnięcia maksymalnej przyjemności z jazdy przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Mi.To oferuje sportowe ustawienia jak prawdziwa Alfa Romeo, dzięki aktywnym zawieszeniom w wyposażeniu seryjnym we wszystkich wersjach, co redukuje znacznie kołysanie zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa aktywnego, pasywnego i prewencyjnego; system stabilizacji VDC w wyposażeniu seryjnym oraz budowa samochodu zaprojektowana już od razu tak, aby uzyskać najwyższą punktację w przyszłych badaniach Euroncap.

Alfa Mi.To zostanie zaprezentowana prasie międzynarodowej w czerwcu, a począwszy od lipca będzie dostępna sukcesywnie na wszystkich głównych rynkach.

autor: Marcin Skrzyński

 

 
Poprzedni wpis
Nie ma więcej wpisów
Następny wpis
Maserati Quattroporte Collezione Cento

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Mototarget news