fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowe plany produkcyjne Fiata

Nowe plany produkcyjne Fiata

Fiat Panda 4x4

W fabryce w Melfi prezes koncernu Fiat Sergio Marchione, prezes John Elkan oraz odchodzący ze stanowiska premier Włoch Mario Monti, zaprezentowali plan restrukturyzacji fabryki w Monti oraz o poinformowali o dwóch nowych modelach koncernu.

Fabryka ma przejść gruntowna gruntowną modernizację i stać się jedną z najnowocześniejszych montowni w Europie. Nowe tłocznie blach z wyposażeniem metrologicznym, nowa spawalnia wyposażona zaopatrzona w ponad 500 robotów zgrzewających oraz nowa technologia lakierni nadwozi ma uczynić fabrykę zgodną z standardami World Class Manufacturing. Po ukończeniu wszystkich prac szacowana wydajność ma wynosić 1600 aut dziennie.

Już za rok, w 2014 roku, ruszy produkcja nowych modeli opartych na modularnej platformie Small Wide. Pierwszym autem jest Jeep, który będzie autem światowym. Technologia produkcji pozwala na dostosowanie pojazdu do wymogów, jakie panują w USA i w Europie. Drugim modelem będzie Fiat 500X – większa i bardziej terenowa odmiana niedawno zaprezentowanej pięćsetki o rozmiarze L.

Poprzedni wpis
Następca Ferrari Enzo od tyłu
Następny wpis
Włoska waga ciężka w rajdzie Dakar 2013

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nowe plany produkcyjne Fiata