fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włoska waga ciężka w rajdzie Dakar 2013

Włoska waga ciężka w rajdzie Dakar 2013

Iveco Dakar 2013

W piętnastodniowej rywalizacji rozgrywanej na terenie Peru, Argentyny i Chile ścigają się – oprócz motocykli, quadów czy aut osobowych – również ciężarówki. Wśród pojazdów najważniejszych europejskich i azjatyckich producentów znajdziemy też coś dla miłośników włoszczyzny, czyli IVECO.

Holenderski Team IVECO De Rooy Petronas sponsorują IVECO i FPT Industrial – kontynuując współpracę, która w ubiegłorocznej edycji rajdu zaowocowała sporymi sukcesami. Jej początek miał miejsce w rajdach Maroka w 2011 i 2012 roku. W tym ostatnim kierowcy Gerard de Rooy i Miki Biasion zajęli, odpowiednio, pierwsze i drugie miejsce w kategorii pojazdów ciężarowych do zadań specjalnych.

IVECO Dakar 2013 1

IVECO De Rooy Team ściga się w rajdzie Dakar 2013 dwoma nowymi Trakkerami 4×4 (Evolution 3) wyprodukowanymi w Hiszpanii, dwoma Trakkerami 4×4 (Evolution 2) i jednym Powerstarem – modelem produkowanym i sprzedawanym przez IVECO w Australii. Wszystkie pojazdy wyposażone są w silniki FPT Industrial Cursor 13, generujące moc do 840 KM. W 6-cylindrowej jednostce zastosowano wtrysk paliwa common rail drugiej generacji (o podwyższonej wytrzymałości), gwarantujący ciśnienie do 2200 barów. Zapewniają wysoką moc i szybką reakcję na zmiany obciążenia. W kabinach zamontowano po trzy fotele rajdowe z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa oraz pałąkiem zabezpieczającym przed kapotażem.

Kierowcy
Pierwszy pojazd, IVECO Powerstar w wersji z kabiną sypialną, prowadzi 32-letni kapitan zespołu Gerard de Rooy, zwycięzca Dakaru z 2012 r. Za kierownicą drugiego pojazdu, nowego Trakkera Evolution 3 z kabiną dzienną, siedzi holenderski kierowca rajdowy Hans Stacey.

IVECO Dakar 2013 2

Trzecim pojazdem, Trakkerem Evolution 2 z kabiną dzienną, kieruje Włoch Miki Biasion – weteran rajdu Dakar, który już trzykrotnie startował w nim w kategorii samochodów osobowych i czterokrotnie w kategorii samochodów ciężarowych.

IVECO Dakar 2013

Czwarty pojazd to nowy Trakker Evolution 3 z kabiną dzienną. Jego kierowcą jest Rene Kuipers, nowy członek zespołu i wytrawny rajdowiec z Holandii, który w swoim dorobku ma udział w rajdach motocyklowych i samochodowych. Francuz Jo Adua, uczestniczący w rajdzie Dakar po raz siódmy, prowadzi ostatni z pojazdów, nowego Trakkera Evolution 2.

IVECO Dakar 2013 4

Startującym w rajdzie będzie towarzyszyło siedem samochodów wsparcia i pomocy technicznej: pięć nowych Trakkerów (ciężarówka z napędem 8×8, dwa pojazdy z napędem 6×6, jeden pojazd z napędem 4×4 oraz kamper 6×6), a także jeden ciężarowy Daily 4×4.

Wszystkie aktualności można znaleźć na stronie http://dakar.iveco.com oraz na profilu IVECO Poland na Facebooku

Źródło: IVECO Poland

Poprzedni wpis
Nowe plany produkcyjne Fiata
Następny wpis
Alfa Romeo 1900 Berlina

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Włoska waga ciężka w rajdzie Dakar 2013