fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włoska waga ciężka w rajdzie Dakar 2013

Włoska waga ciężka w rajdzie Dakar 2013

Iveco Dakar 2013

W piętnastodniowej rywalizacji rozgrywanej na terenie Peru, Argentyny i Chile ścigają się – oprócz motocykli, quadów czy aut osobowych – również ciężarówki. Wśród pojazdów najważniejszych europejskich i azjatyckich producentów znajdziemy też coś dla miłośników włoszczyzny, czyli IVECO.

Holenderski Team IVECO De Rooy Petronas sponsorują IVECO i FPT Industrial – kontynuując współpracę, która w ubiegłorocznej edycji rajdu zaowocowała sporymi sukcesami. Jej początek miał miejsce w rajdach Maroka w 2011 i 2012 roku. W tym ostatnim kierowcy Gerard de Rooy i Miki Biasion zajęli, odpowiednio, pierwsze i drugie miejsce w kategorii pojazdów ciężarowych do zadań specjalnych.

IVECO Dakar 2013 1

IVECO De Rooy Team ściga się w rajdzie Dakar 2013 dwoma nowymi Trakkerami 4×4 (Evolution 3) wyprodukowanymi w Hiszpanii, dwoma Trakkerami 4×4 (Evolution 2) i jednym Powerstarem – modelem produkowanym i sprzedawanym przez IVECO w Australii. Wszystkie pojazdy wyposażone są w silniki FPT Industrial Cursor 13, generujące moc do 840 KM. W 6-cylindrowej jednostce zastosowano wtrysk paliwa common rail drugiej generacji (o podwyższonej wytrzymałości), gwarantujący ciśnienie do 2200 barów. Zapewniają wysoką moc i szybką reakcję na zmiany obciążenia. W kabinach zamontowano po trzy fotele rajdowe z 6-punktowymi pasami bezpieczeństwa oraz pałąkiem zabezpieczającym przed kapotażem.

Kierowcy
Pierwszy pojazd, IVECO Powerstar w wersji z kabiną sypialną, prowadzi 32-letni kapitan zespołu Gerard de Rooy, zwycięzca Dakaru z 2012 r. Za kierownicą drugiego pojazdu, nowego Trakkera Evolution 3 z kabiną dzienną, siedzi holenderski kierowca rajdowy Hans Stacey.

IVECO Dakar 2013 2

Trzecim pojazdem, Trakkerem Evolution 2 z kabiną dzienną, kieruje Włoch Miki Biasion – weteran rajdu Dakar, który już trzykrotnie startował w nim w kategorii samochodów osobowych i czterokrotnie w kategorii samochodów ciężarowych.

IVECO Dakar 2013

Czwarty pojazd to nowy Trakker Evolution 3 z kabiną dzienną. Jego kierowcą jest Rene Kuipers, nowy członek zespołu i wytrawny rajdowiec z Holandii, który w swoim dorobku ma udział w rajdach motocyklowych i samochodowych. Francuz Jo Adua, uczestniczący w rajdzie Dakar po raz siódmy, prowadzi ostatni z pojazdów, nowego Trakkera Evolution 2.

IVECO Dakar 2013 4

Startującym w rajdzie będzie towarzyszyło siedem samochodów wsparcia i pomocy technicznej: pięć nowych Trakkerów (ciężarówka z napędem 8×8, dwa pojazdy z napędem 6×6, jeden pojazd z napędem 4×4 oraz kamper 6×6), a także jeden ciężarowy Daily 4×4.

Wszystkie aktualności można znaleźć na stronie http://dakar.iveco.com oraz na profilu IVECO Poland na Facebooku

Źródło: IVECO Poland

Previous post
Nowe plany produkcyjne Fiata
Next post
Alfa Romeo 1900 Berlina

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Włoska waga ciężka w rajdzie Dakar 2013