fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowy Fiat 500 z nagrodami we Francji i Wielkiej Brytanii

Nowy Fiat 500 z nagrodami we Francji i Wielkiej Brytanii

Zupełnie nowy, w pełni elektryczny Fiat 500 otrzymał kolejne wyróżnienia. Najpierw został doceniony we Francji, gdzie otrzymał nagrodę Green Car w plebiscycie Automobile Awards 2020. Niedługo potem magazyn DrivingElectric przyznał pięćsetce prestiżowy tytuł Car of the Year and Best Small Electric Car

W październiku 2020 roku nowy Fiat 500 otrzymał wyróżnienie Red Dot Award 2020, jedną z najbardziej pożądanych nagród w świecie wzornictwa przemysłowego, wygrywając w kategorii Design Concept. W podobnej kategorii (Best Design 2020) włoskie auto miejskie triumfowało w swojej klasie w Auto Moto und Sport

W przypadku plebiscytu DrivingElectric, o wygranej pięćsetki zadecydowały: elegancki design, technologia, wysoki zasięg (do 320 kilometrów) oraz cena wersji w bazowym wykończeniu Action. We Francji nagrodę przyznało jury składające się z ekspertów z branży motoryzacyjnej, fanów i konsumentów. Wśród członków znalazł się gość honorowy – Arnaud Ducret, komik i aktor.

Cztery prestiżowe nagrody stanowią dowód na to, że nowy Fiat 500 jest jednym z liderów w zakresie technologii i wzornictwa. W wariancie z akumulatorem o pojemności 42 kW przejedzie do 320 kilometrów według standardów WTLP. Standardem jest ładowarka 85 kW, pozwalająca na zwiększenie zasięgu do 50 kilometrów w zaledwie 5 minut. Uzyskanie 80% poziomu naładowania baterii trwa zaledwie 35 minut. Pojazd dysponuje mocą 118 KM. Od 0 do 50 km/h rozpędza się w 3,1 s, a do 100 km/h – w 9 s. Jego prędkość maksymalna wynosi 150 km/h.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Opancerzone Ferrari 458 Speciale waży tylko 30 kg więcej od bazowej odmiany
Next post
Kimi Raikkonen otrzymał wyróżnienie za start w GP Portugalii

1 Comment

  1. Mirosław
    23 grudnia 2020 at 10:08 — Odpowiedz

    Zasięg tego samochodu i przyjemnie osiągi sprawiają zachęcają do przerzucenia się na elektryki tym bardziej ze względu na coraz bardziej rozwijającą się sieć ładowarek. Ciekawe jednak z opłacalnością przejazdów takim samochodem gdy większość stacji wprowadzi płatne ładowanie?

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Nowy Fiat 500 z nagrodami we Francji i Wielkiej Brytanii