fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto bolid Ferrari SF1000 na rok 2020

Oto bolid Ferrari SF1000 na rok 2020

Ferraripodczas specjalnej ceremonii w Reggio Emilia, we Włoszech zaprezentowało swój samochód Formuły 1 2020, nazwany SF1000.

W tym roku Ferrari weźmie udział w tysięcznym wyścigu Formuły 1, stąd nazwa SF1000. Nowy samochód jest ewolucją zeszłorocznego SF90, ponieważ przepisy techniczne pozostały w dużej mierze niezmienione od poprzedniego sezonu. Podczas ceremonii dyrektor zespołu Mattia Binotto z dumną przedstawił nowy pojazd:

Punktem wyjścia był ubiegłoroczny SF90. Ale z całą pewnością byliśmy tak bezkompromisowi podczas tworzenia tego konceptu, jak tylko mogliśmy. Może wyglądać podobnie do SF90, ale jest kompletnie inny. Grupa techniczna jest jeszcze młoda. Wciąż musimy się rozwijać, uczyć się na błędach, musimy wykorzystać to i skoncentrować się na niezawodności, która była jednym ze słabych punktów ubiegłego sezonu. Jednocześnie mamy projekt 2021, który… jest największą zmianą, jaka kiedykolwiek miała miejsce w F1 od początku. Musimy być na to gotowi.

Z nadzieją na ekscytujący sezon ręce zaciera również dyrektor generalny Ferrari – Louis Camilleri:

To będzie ciekawy rok, ciężka rywalizacja, długi sezon i niezwykle ważny, ponieważ równolegle musimy stworzyć i rozwinąć zupełnie nowy samochód zgodny z przepisami, które wejdą życie wraz z rokiem 2021, więc zespół będzie bardzo, ale to bardzo, zajęty. Mam pełne zaufanie do naszej ekipy, do ich kreatywności, dyscypliny, determinacji, a przede wszystkim etyki pracy, która jest cechą charakterystyczną dla tej firmy, zaszczepioną przez samego założyciela Enzo Ferrariego. Mattia i jego zespół wykonują świetną pracę i spodziewamy się pasma sukcesów.

Dużo uwagi poświęcono rewizjom układu zawieszenia pojazdu, aby zapewnić mu większą wytrzymałość. Ponadto silnik został zmodernizowany tak, aby spełniał przepisy techniczne wymagające od zespołów ograniczenia zużycia oleju. Samochód będzie prowadzony przez Sebastiana Vettela i Charlesa Leclerca, a jego premiera torowa odbędzie się 19. lutego podczas testów przed sezonem w Barcelonie, w Hiszpanii.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Fiat Strada 2021 w pierwszym zwiastunie
Następny wpis
Donne e Macchine 2020 to motoryzacyjna impreza dla kobiet na Śląsku

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Oto bolid Ferrari SF1000 na rok 2020