fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto Italdesign Zerouno Duerta

Oto Italdesign Zerouno Duerta

W Genewie Italdesign zaprezentował Zerouno w odmianie kabriolet – Duerta. Powstanie zaledwie 5 sztuk tego modelu.

Auto oparto na platformie modularnej wykonanej z włókna węglowego i aluminium. Inżynierowie przeprojektowali w nim zawieszenie, dzięki czemu kabriolet pod względem osiągów i standardów bezpieczeństwa ma dorównywać wersji z zamkniętym dachem. Pojazd napędzany jest 5,2-litrowym silnikiem V10, zapożyczonym z Lamborghini Huracana. Mierzy 4847 mm długości, 1970 mm szerokości i zaledwie 1204 mm wysokości, jest w stanie pognać z prędkością maksymalną 320 km/h.

Twórcy, z Jorgem Astalschem (dyrektorem generalnym Italdesign) na czele, są przekonani, że najnowszy model powtórzy sukces swojego odpowiednika w wersji coupe:

Wszystkie 5 egzemplarzy sprzedało się w zaledwie parę miesięcy od ich oficjalnej prezentacji, co świadczy o tym, że miłośnicy aut i designu nadal pragną ekskluzywnych produktów tego typu. Zerouno nie był celem samym w sobie, ani eksperymentem. Powstał raczej jako uzupełnienie tego, co Italdesign oferuje na globalnym rynku branży transportowej od 50. lat. Jesteśmy bardzo zadowoleni z premiery Zerouno Duerta, potwierdzającego jednocześnie nasze motto – „Best is next”.

Italdesgin Zerouno Duerta

Opracowanie pojazdu było jedynie kwestią czasu, o czym świadczą słowa Filippo Perini, szefa studia designerskiego w Italdesign:

Planowaliśmy stworzenie otwartej wersji już podczas prezentacji marki Automobili Speciali w zeszłym roku. Pozytywne reakcje, jakie otrzymaliśmy, tylko wzmocniły nasze przekonania. Zerouno Duerta – „duerta” w dialekcie piemonckim oznacza „otwarty” – ma wiele cech wspólnych z odmianą coupe i oferuje równie zapierające dech w piersiach osiągi.

W rozwój pojazdu zaangażowany był trzykrotny zwycięzca 24-godzinnego wyścigu Le Mans i 5-krotny triumfator w 12-godzinnych zmaganiach na torze Serbing, Rinaldo Capello, który o aucie również wypowiada się w samych superlatywach:

Uważam, że Zerouno doskonale odzwierciedla moją wizję supersamochodów. Jest szybki, spektakularny, bezpieczny i można nim jeździć na co dzień. To prawdziwy samochód, a nie tylko pojazd służący do zwracania na siebie uwagi. Mogę powiedzieć, że praca nad tym autem była czystą przyjemnością.

Zespół projektantów postarał się, by odmiana kabriolet zachowała wszystkie najistotniejsze cechy coupe – zaawansowaną dynamikę, zapewniającą optymalną siłę docisku, osiągi i komfort podróży. Ze względu na mniej sztywne nadwozie, inżynierowie przeprojektowali zawieszenie oraz inne elementy, w tym przednią maskę i tylną część kokpitu.

Dach w odmianie Duerta może zostać zdemontowany ręcznie. Co ciekawe, auto zostało wyposażone w dodatkowy płócienny materiał, który ma chronić przed deszczem. To zabezpieczenie na wypadek nagłej zmiany warunków pogodowych.

Italdesgin Zerouno Duerta będzie mogła zostać spersonalizowana zgodnie z oczekiwaniami klientów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
W miejskiej dżungli
Next post
Wiosenna aukcja Ardor Auctions – zapowiedź

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Oto Italdesign Zerouno Duerta