fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto pierwszy Huracan z 6-biegową skrzynią ręczną

Oto pierwszy Huracan z 6-biegową skrzynią ręczną

W ramach programu telewizyjnego B is for Build, dokumentującego pracę warsztatu samochodowego w USA, mechanicy wymienili w Huracanie standardową, automatyczną, dwusprzęgłową przekładnię na 6-biegową skrzynię ręczną.

Mechanicy zdecydowali się na wykorzystanie 6-biegowej skrzyni ręcznej z Audi R8. I nie ma co się dziwić – Huracan pod względem mechanicznym ma bardzo wiele wspólnego z samochodem z Ingolstadt. Jak widać na nagraniu opublikowanym na oficjalnym kanale B is for Build na Youtubie, proces wymiany skrzyni biegów był bardzo skomplikowany i wymagał ogromnego nakładu pracy:

 

Powodem dla którego warsztat B is for Build zdecydował się na taki krok jest trywialny – mechanicy wyszli z założenia, że kierowcy da więcej frajdy możliwość ręcznej zmiany przełożeń. W dodatku to dobry sposób na promocję, a także możliwość podjęcia wyzwania. Samo przygotowanie do projektu nie należało do najłatwiejszych: zakup odpowiednich części wymagał czasu i skrupulatnych poszukiwań – okazało się bowiem, że ręczne skrzynie biegów do niemieckich samochodów sportowych typu Audi R8 są trudne do zdobycia. 

Co ciekawe, to nie jedyny projekt tego rodzaju. Podobne przedsięwzięcie zapowiedział warsztat European Auto Group z Teksasu, który planuje przebudować parę Huracanów, a także kilka egzemplarzy Toyoty Supry i Ferrari 458

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Nowe Lamborghini w zwiastunie. Ma zadebiutować we Frankfurcie
Następny wpis
Ferrari świętuje 25-lecie obecności na rynku Bliskiego Wschodu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Oto pierwszy Huracan z 6-biegową skrzynią ręczną