fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto Sian FKP 37 LEGO Technic

Oto Sian FKP 37 LEGO Technic

Automobili Lamborghini i LEGO Group wspólnie wyprodukowały LEGO® Technic™ Lamborghini Sián FKP 37: model w skali 1:8, składający się z 3696 klocków, który uosabia niepowtarzalną moc i olśniewający wygląd supersportowego samochodu hybrydowego włoskiej marki.

Futurystyczne cechy Lamborghini Sián, zaprezentowanego po raz pierwszy na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie 2019 r., zostały autentycznie odwzorowane w modelu LEGO Technic. Dopracowano takie elementy, jak replikę silnika V12, tylny spojler, przednie i tylne zawieszenie oraz układ kierowniczy. Po otwarciu drzwi zobaczymy wiernie odtworzony kokpit z funkcjonalną, 8-biegową sekwencyjną przekładnią sterowaną za pomocą łopatek. Żywy zielony kolor i eleganckie złote felgi repliki LEGO Technic dopełniają dzieła. Auto mierzy ponad 13 cm wysokości, 60 cm długości i 25 cm szerokości. Więcej o owocach współpracy opowiedział dyrektor generalny Lamborghini, Stefano Domenicali:

Klocki LEGO są ikoną, tak samo jak nasz supersportowy samochód Lamborghini. Łączy je to, że ucieleśniają dążenie do doskonałości poprzez ciągłe badania i rozwój – tworzą różne emocje w niezależnie od rodzaju interakcji i są cenione przez pokolenia. Każdy supersportowy samochód Lamborghini może być wyjątkowy dzięki naszemu programowi personalizacji Ad Personam i specyficznemu stylowi każdego właściciela. Tak samo klocki LEGO dają konstruktorom w każdym wieku nieograniczone możliwości twórczej ekspresji. Ta wyjątkowa replika Lamborghini Sián FKP 37 z grupy LEGO daje wspaniałe nowe doświadczenie budowlane zarówno dla fanów supersportowych samochodów, jak i entuzjastów LEGO.

Swoje trzy grosze dorzucił Niels B. Christiansen, dyrektor generalny grupy LEGO

Ten nowy model naprawdę jest efektem dążenie do doskonałości, będącym integralną częścią DNA zarówno Automobili Lamborghini, jak i Grupy LEGO. Zarówno model 1:8, jak i sam oryginał to dowód na kunszt inżynieryjny, zapoczątkowane przez niezwykle utalentowane zespoły z obu naszych firm. LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 to prawdziwy dowód na to, że dzięki LEGO Technic można zbudować wszystko, czego zapragnie serce. Sam nie mogę się doczekać, aż zbuduję tę autentyczną replikę futurystycznego supersportowego auta.

Model LEGO Technic Lamborghini Sián FKP 37 będzie dostępny bezpośrednio w salonach LEGO od 1 czerwca, a następnie w wielu sklepach na całym świecie od 1 sierpnia 2020 roku. Cena modelu wynosi 1650 zł.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Maserati ma w planach PHEV-a i konkurenta Macana
Next post
Duetto bohaterem kolejnego odcinka Storie Alfa Romeo

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Oto Sian FKP 37 LEGO Technic