fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pięćsetkowy rekord

Pięćsetkowy rekord

Wpatrując się w tegoroczną pamiątkę ze zlotu Forzaitalia 2017 w Smoszewie (obrazek ilustrujący dwie generacje Fiata 500) trudno jest mi jednoznacznie określić, skąd się wziął fenomen tego włoskiego samochodu. Pierwsza generacja modelu zmotoryzowała Włochy, była takim cukiereczkiem, który każdy chciał mieć. Druga generacja to lustrzane odbicie poprzednika przeniesione w dzisiejszą rzeczywistość. Samochód nie jest tani, nie jest też praktyczny, ale ma w sobie to coś, co sprawia, że nie przejdziemy obok niego obojętnie.

Nie sposób jest ocenić, jak ważnym krokiem było wprowadzenie do sprzedaży drugiej generacji modelu. Od premiery w 2007 roku to właśnie najmniejszy dostępny Fiat nieprzerwanie ciągnie sprzedaż koncernu. Ilość sprzedawanych aut cały czas utrzymuje się na w miarę stałym, wysokim poziomie. Model 500 podbija Europę i bije kolejne rekordy.

Rekordowe wyniki produkcji i sprzedaży to informacja dobra dla całego koncernu FCA Group. Dla miłośników Fiata 500 oraz włoskiej motoryzacji niezwykle ważną informacją jest nowy rekord Guinessa ustanowiony przez ten właśnie model. Wzdłuż toru testowego przy fabryce Mirafiori ustawiono aż 1520 Pięćsetek. Wszystkie stanowiły nagrodę w konkursie organizowanym przez jedną z sieci supermarketów. Na całością wydarzenia czuwał sędzia, którego ocena zadecydowała o ostatecznym wpisie do słynnej księgi rekordów.

Fiat 500 Anniversario

Warto wspomnieć, że aż 1495 samochodów biorących udział w biciu Rekordu Guinnessa trafiło do szczęśliwych zwycięzców konkursu w mniej niż dwa dni.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Autor i FCA

Poprzedni wpis
FCA w Europie – dalszy ciąg wzrostu sprzedaży
Następny wpis
Dzień z Fiatem 500 Anniversario

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Pięćsetkowy rekord