fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pierwszy odcinek dokumentu „Lancia. La storia di una rinascita” już online

Pierwszy odcinek dokumentu „Lancia. La storia di una rinascita” już online

10 listopada 2023 roku rozpoczęła się podróż w kierunku urodzin marki Lancia przypadających na 27 listopada. Jak twierdzi producent, to data, która oznacza kolejny krok w renesansie marki. Z tej okazji stworzył trzyczęściowy serial dokumentalny zatytułowany Lancia. La storia di una rinascita.

Zobaczymy w nim Lucę Napolitano, dyrektora generalnego marki Lancia, pełniącego rolę narratora i goszczącego różne osobistości we wszystkich odcinkach, a także prowadzącego widzów w podróży przez przeszłość i przyszłość marki, o czym tak opowiada:

Lancia to progresywna marka klasyczna. Progresywna, ponieważ zawsze patrzymy w przyszłość z wielką ambicją, ale jednocześnie klasyczna, ponieważ jesteśmy głęboko związani z naszą wspaniałą historią, obejmującą ponad sto lat. W tej podróży między przeszłością a przyszłością Lancia zawsze uważała, że komfort na pokładzie jest najważniejszy, tworząc samochody do życia, a nie tylko do jazdy, gdzie dobre samopoczucie w samochodzie jest równie ważne jak technologia, osiągi i styl, wszystkie niezbędne elementy, abyśmy czuli się w pojeździe jak w domu. W Lancii innowacja i design łączą się, aby stworzyć przyszłość i ożywić sposób postrzegania i doświadczania samochodu, przyjazny sposób, jak w pięknym włoskim domu.

Pierwszy odcinek został nakręcony w Turynie, pomiędzy Centro Stile i Stellantis Heritage Hub, w miejscu, które przypomina wyjątkową, kultową atmosferę należącą do chwalebnej przeszłości marki. Wraz z dyrektorem generalnym marki Lancia  Roberto Giolito, obecnie szef Stellantis Heritage, znany na całym świecie projektant, zdobywca nagród, w tym Compasso d’Oro i ojciec niektórych z najważniejszych samochodów we współczesnej historii motoryzacji, opowiedział o znaczeniu tego historycznego dziedzictwa, będącego integralną częścią DNA marki.

Widzowie mogą odbyć prawdziwą podróż po ikonach Lancii – modelach, które zapisały się w historii marki i do dziś są wspominane przez entuzjastów. W tym scenariuszu autentyczne poczucie „domu” w pojazdach Lancii, osiągnięte dzięki zrównoważonym materiałom, kolorom i dbałości o szczegóły, inspirowane włoską architekturą i wzornictwem, pozostaje punktem spotkania między przeszłością a przyszłością.

Dialog przeplata się ze zdjęciami pojazdów, podkreślając kunszt i znaczenie kształtów i przestrzeni: od pierwszej konstrukcji Lambdy, po mechanizm otwierania drzwi Aprilii i Flaminii. Co więcej, doznania sensoryczne służą jako element łączący ludzi, kształty, materiały, kolory i światło. To konsekwentna podróż oparta na silnych wartościach, innowacyjności i ponadczasowym designie. Lancia odkrywa na nowo i przeprojektowuje tradycję, aby stworzyć nową, przyjazną i wyrafinowaną koncepcję samochodu.

Lancia. La storia di una rinascita stanowi narrację prowadzącą do pierwszego etapu renesansu marki. Historia będzie kontynuowana w przyszłym tygodniu w drugim odcinku serialu dokumentalnego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Stellantis Heritage certyfikował Lancię Deltę Miki Biasiona
Next post
LaFerrari wokalisty Van Halen jest do kupienia

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Pierwszy odcinek dokumentu „Lancia. La storia di una rinascita” już online