fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ponad 60 wyścigowych Ferrari zmagało się na torze w Bahrajnie

Ponad 60 wyścigowych Ferrari zmagało się na torze w Bahrajnie

Louis Prette, Niccolo Schiro, Emanuele Maria Tabacchi, Tani Hanna, James Weiland, Agata Smółka i Peter Christensen wygrali w pierwszej rundzie Ferrari Challenge Europe na torze Bahrain International Circuit.

W Trofeo Pirelli na najwyższym stopniu podium po pierwszym wyścigu stanęli Niccolo Schiro, Sam Smeeth i Loius Prette. W kolejnej rundzie Louis Prette triumfował przed Niccolò Schirò. Ten ostatni, po wspaniałym powrocie z czternastego miejsca, w ostatnim etapie rywalizacji wyprzedził Thomasa Neubauera. To była emocjonująca i bardzo wymagająca rywalizacja. Niemal do samego końca nie było wiadomo, kto wygra. Prette wykonał spektakularny manewr wyprzedzania Neubauera, zaś Alessandro Bonaci z Kessel Racing jadąc na drugim miejscu, stracił trzy pozycje w wyniku własnego błędu, i to tuż przed metą. Na domiar złego uszkodził zawieszenie. Ostatecznie jednak był czwarty po tym, jak sędziowie nałożyli 5-sekundową karę na Sama Smeetha z Baron Motorsport, którego uznano za winowajcę kolizji z Manuelem Gostnerem.

W Trofeo Pirelli AM w obu wyścigach triumfował Emanuele Maria Tabacchi. Dwukrotnie drugie miejsce przypadło Jackowi Brownowi, a trzecie – w pierwszym wyścigu Christianowi Overgaardowi, a w drugim, Martinowi Nelsonowi.

W pierwszym wyścigu Coppa Shell wygrał James Weiland przed Tanim Hanną i Christianem Kinchem. W drugim zaś, rozgrywanym o zmierzchu, triumfował libański kierowca Tani Hanna z Formuły Racing, który był szybszy od Christiana Kincha z Gohm Motorsport i Ernesta Kirchmayera z Baron Motorsport. Ze względu na sporą liczbę kontaktów w środkowej fazie rywalizacji, na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Do mety nie dojechał James Weiland.

W Coppa Shell AM pierwszy wyścig wygrała Agata Smółka przed Laurentem De Meeusem i Herve Moulym, podczas gdy w drugim sklasyfikowani zostali jedynie Peter Christensen i Laurent De Meeus.

Po pierwszej rundzie klasyfikację Trofeo Pirelli otwierają: Niccolò Schirò (37), Louis Prette (35), Sam Smeeth (27).

Kolejna runda Ferrari Challenge Europe odbędzie się w dniach 29-31 marca w Walencji w Hiszpanii.

Z Agą Smółką w kwietniu 2018 roku przeprowadziliśmy wywiad dotyczący startów w Ferrari Challenge.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Stratos
Poprzedni wpis
Produkcyjne Stratosy zostaną pokazane na targach w Genewie
Następny wpis
Ferrari 812 Superfast pokonało Nordschleife w 7:27 minuty

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ponad 60 wyścigowych Ferrari zmagało się na torze w Bahrajnie