fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ponad 7000 km w 7 dni w Pandzie!

Ponad 7000 km w 7 dni w Pandzie!

Zakończyła się 9. edycja Panda Raid – offroadowej przygody klasycznymi Fiatami Panda. W tegorocznym rajdzie wystartowało 300 zespołów na trasie Madryt-Marakesz.

W rajdzie może wziąć udział załoga jadąca Fiatem Panda, Panda 4×4, Seatem Panda lub Marbella sprzed 2003 roku. Rajd nawiązuje to dawnych wypraw, gdzie nie można było korzystać z GPS-ów czy internetu. W trakcie przygody załogi mogą korzystać wyłącznie z odpowiedniego roadbooka oraz… kompasu. Celem uczestników jest przejechanie trasy jak najdokładniej (zaliczając określone punkty nawigacyjne), a na niektórych odcinkach dodatkowo mierzona jest średnia prędkość. Organizatorzy zachęcają również do zapomnienia o tych regułach i po prostu do dobrej zabawy 🙂 To nam się podoba! Pomimo dość surowej przygody po bezdrożach Maroka impreza posiada profesjonalne zabezpieczenie, służby medyczne oraz sędziów na trasie. Nie interweniują jednak, dopóki nie muszą, a uczestnictwo w wyprawie ma być po prostu świetną przygodą.

Organizatorzy przeznaczają zebrane środki na wsparcie dla szkoły w Ait Ahmed (prowincja Agadir) w Maroku. Cała inicjatywa jest też oficjalnie wspierana przez Fiata.

Jeśli chcecie poznać tę imprezę bliżej, polecamy dalsze linki: bardzo obszerna galeria zdjęć oraz strona organizatora

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: FCA

Poprzedni wpis
Nadchodzi Poznań Motor Show
Następny wpis
Niesamowita kolekcja samochodów L'Avvocato

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ponad 7000 km w 7 dni w Pandzie!