fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Restrukturyzacja europejskiej sieci dealerskiej obejmie Alfę Romeo i Lancię

Restrukturyzacja europejskiej sieci dealerskiej obejmie Alfę Romeo i Lancię

Stellantis rozpocznie restrukturyzację swojej europejskiej sieci dealerskiej w obrębie marek premium (Alfa Romeo, Lancia i DS), o czym wspomniała Maria Grazia Davino, szefowa sprzedaży i marketingu Stellantis w Europie.  Restrukturyzacja dostosować europejską sieć dealerską do zmian w branży spowodowanych elektryfikacją i boomem w sprzedaży internetowej. Detaliczne zmiany powinny również pomóc powstałej w styczniu grupie osiągnąć obiecaną synergię po fuzji. Stellantis zakończy wszystkie obecne umowy sprzedaży i obsługi z europejskimi dealerami dla swoich 14 marek ze skutkiem od czerwca 2023 roku.

Firma nadal bada opcje, jak zorganizować przyszłe relacje z dealerami, ale zmierza w kierunku „modelu agencyjnego” – tak twierdzi Davino odnosząc się do porozumienia, w którym producenci samochodów przejmują większą kontrolę nad transakcjami sprzedaży, podczas gdy dealerzy koncentrują się na przekazywaniu i serwisowaniu, nie działając już jako partner klienta w umowie.

Firma nie określiła, jak będą wyglądały przyszłe umowy, ale podkreśliła, że decyzja o zmianie została podjęta w oczekiwaniu na rosnącą sprzedaż online i nowych graczy na rynku, takich jak platformy e-commerce. Nie wiadomo jeszcze, czy proces ten doprowadzi do zmniejszenia liczby dealerów Stellantis w Europie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Tak jeździ Lamborghini Huracan STO
Next post
Ferrari 275 GTB/4 by Scaglietti sprzedane za 2,8 mln dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Restrukturyzacja europejskiej sieci dealerskiej obejmie Alfę Romeo i Lancię