fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

REZ Motorsport w SPA

REZ Motorsport w SPA

W ostatni weekend w SPA wystartowała tylko jedna załoga REZ-Motorsport. Rafał Płatek w Alfie GTV 2000 ukończył wyścig na 8 miejscu w klasie. Nie obyło się jednak bez przygód.
 
 

Już na trzecim okrążeniu wyścigu rozpoczęły się problemy z hamulcami. Podejrzenie padło na tylne klocki hamulcowe, więc Rafał zmienił balans maksymalnie na przód. Pomimo tego Alfa traciła płyn hamulcowy. Po zjechaniu do boksu uzupełniono płyn, którego wystarczyło jednak tylko na 5 okrążeń. Konieczna była kolejna wizyta w boksie , podczas której szczęśliwie zlokalizowano i usunięto usterkę. Przyczyną był ukruszony przewód hamulcowy nad dyfrem

“Pomimo usterki wyścig uznaję za udany. W trakcie poprzedniego wyścigu uszkodziłem silnik, który udało się odbudować i dotrzeć w krótkim czasie. Podczas wyścigu poprawiłem czasy z kwalifikacji o 5 sekund co zawdzięczam m.in. dotartemu w pełni silnikowi. Patrząc na czasy najlepszych okrążeń 3 miejsce w klasie było bardzo realne” – relacjonuje Rafał Płatek.

Klasę ponownie wygrała załoga Hurtgen / Lapawa na Porsche 914/6. Wygląda na to, że w tym sezonie są poza zasięgiem konkurencji.
Rafał Płatek i jego Alfa ponownie zaprezentują się w czerwcu w trakcie imprezy ADAC Eifelrennen Nurburgring.

Tekst: Jakub Strzemżalski
Zdjęcia: REZ-Motorsport

Na deser kilka zdjęć z Alfa Challenge, serii wyścigowej, która także odbywała się w trakcie ostatniego weekendu w SPA (podziękowania dla Rafała za zdjęcia). Tak wyglądają wyścigi miłośników…

Poprzedni wpis
Polsko-włoski pojedynek na mazurskich oesach!
Następny wpis
Pierwszy, złoty strzał Giulietty!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

REZ Motorsport w SPA