fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Scuderia Ferrari F1 opuścił inżynier Raikkonena

Scuderia Ferrari F1 opuścił inżynier Raikkonena

David Greenwood, Brytyjczyk pełniący rolę inżyniera wyścigowego kierowcy Formuły 1 – Kimiego Raikkonena – po trzech latach współpracy podjął decyzję o rozstaniu się z zespołem Ferrari.

Zgodnie z wersją oficjalną, powodem były względy osobiste. Eksperci jednak twierdzą, że w rzeczywistości na decyzji zaważyła wciąż słabnąca pozycja Kimiego Raikkonena w ekipie Scuderia Ferrari F1. Fin w ciągu ostatnich trzech sezonów nie triumfował w ani jednym wyścigu. W klasyfikacji końcowej w sezonie 2017 uplasował się na 4. pozycji. To poniżej oczekiwań Sergio Marchionne, który wspomniał, że jeśli Raikkonen nie poprawi się, będzie to jego ostatni sezon w F1.

Rzeczony David Greenwood zrezygnował z pełnienia funkcji głównego inżyniera w zespole Marussia w 2015 roku, dołączając do Ferrari, gdzie przez 3 ostatnie sezony ściśle współpracował z Kimim Raikkonenem. Obecnie w planach ma zaangażowanie się w ogólnoświatowe mistrzostwa wyścigów długodystansowych, organizowane przez FIA.

Jak dotąd Ferrari nie podjęło decyzji o tym, kto zastąpi Greenwooda. Rozstrzygnięcia spodziewać się możemy w najbliższych tygodniach. Jednak to nie jedyne zmiany, jakie zaszły w zespole Scuderia Ferrari F1. Szef operacyjny, Diego Ioverno, nie będzie już dłużej jeździć na wyścigi, tylko zajmie się stacjonarnie pracą w fabryce w Maranello. Niewiadomym pozostaje to, czy szykowane jest zastępstwo w jego miejsce, czy też jego obowiązki zostaną rozdzielone między pracowników technicznych na torze. Jedną z opcji jest rozszerzenie kompetencji Jocka Cleara, który pełni funkcję szefa odpowiedzialnego za działania w zakresie wyścigów.

Oczekuje się, że przed rozpoczęciem testów przygotowawczych, czyli przed 26 lutym 2018 roku, nastąpią dalsze zmiany dotyczące struktury i zakresu obowiązków personelu.

FORMUŁA 1 – SEZON 2018

29 listopada 2017 roku Sauber F1 Team poinformował opinię publiczną o podpisanej wieloletniej umowie technicznej, handlowej i partnerskiej z Alfą Romeo. Włoska marka powróciła do rywalizacji na szczycie po ponad 30 latach nieobecności. W zbliżającym się sezonie zobaczymy Marcusa Ericssona i Charlesa Leclerca ścigających się w barwach wspomnianego zespołu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Aukcja Lamborghini Sotheby's w Paryżu
Poprzedni wpis
Aukcja klasycznych Lamborghini w Paryżu
Następny wpis
Pierwszy Fiat Fullback w rzymskiej policji

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Scuderia Ferrari F1 opuścił inżynier Raikkonena