fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Pierwszy Fiat Fullback w rzymskiej policji

Pierwszy Fiat Fullback w rzymskiej policji

Wydawać by się mogło, że włoska policja korzystała już ze wszystkich modeli oferowanych przez rodzimy koncern FCA Group. Do ich dyspozycji przekazane zostały najnowsze modele, m.in. Alfa Romeo Giulia (w tym Quadrifoglio) czy Fiat Tipo. Od 5 grudnia 2017 r. do tego elitarnego grona dołączył terenowy pick-up spod znaku Fiat ProfessionalFullback.

Tego właśnie dnia odbyła się uroczysta ceremonia przekazania pierwszego z piętnastu egzemplarzy Fiata Fullbacka dla Laboratorium Kryminalistyki w Rzymie. W wydarzeniu wzięli udział szef policji, dyrektor generalny Departamentu Bezpieczeństwa (Franco Gabrielli), dyrektor centralny policji kryminalnej (Vittorio Rizzi) oraz przedstawiciel włoskiego koncernu, dyrektor generalny FCA na region Emea – Alfredo Altavilla.

Przekazany Fullback to prawdziwe laboratorium wydziału kryminalnego na czterech kołach. Napędzany mocnym silnikiem wysokoprężnym o pojemności 2,4 l i mocy 150 KM Fiat ma być solidnym kompanem do zadań specjalnych. To, co czyni go wyjątkowym, to nie ładowność – wynosząca ponad tonę, czy możliwość ciągnięcia przyczepy o masie ponad trzech ton. Nie jest to też duży prześwit czy zdolności do jazdy w terenie. Jego największym atutem są zaawansowana technologia i specjalne wyposażenie. Można powiedzieć, że każdy detal został dopracowany po to, by szybko i skutecznie działać już w miejscu popełnienia zbrodni.

Lista wyposażenia przygotowanego specjalnie na potrzeby policji kryminalnej jest naprawdę długa. Znaleźć na niej można stelaże do transportu sprzętu i materiałów potrzebnych do badań biologiczno-chemicznych, fizycznych i daktyloskopijnych, chłodnię niezbędną do właściwego przechowywania i przewożenia pobranych próbek, technologię LTE czy szybko wysuwaną markizę przydatną przy wizji lokalnej.

To nie koniec zmian. W miejscu skrzyni ładunkowej został umocowany specjalny box optymalnie wykorzystujący miejsce, a przez to zwiększający komfort pracy funkcjonariuszy w podwójnej kabinie Fullbacka. Samochód ma dodatkowo szerokie drzwi boczne w komorze ładunkowej otwierane do góry oraz otwieraną część dolną. W środku zaś znajduje się kilka regałów, półek, szuflad oraz system zabezpieczający przewożone wyposażenie.

Fullback to kolejny model, który dołącza do modeli Fiat Professional przekazanych policji w latach 2016-2017. Wcześniej funkcjonariusze otrzymali m.in. Fiaty Scudo, Doblo oraz Ducato.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA Group

Scuderia Ferrari Formula 1
Poprzedni wpis
Scuderia Ferrari F1 opuścił inżynier Raikkonena
Następny wpis
Ranking sprzedaży – Tipo poza podium

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Pierwszy Fiat Fullback w rzymskiej policji