fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tak Ferrari 296 GTB rozpędza się do 352 km/h na Autobahnie

Tak Ferrari 296 GTB rozpędza się do 352 km/h na Autobahnie

Na YouTubie AutoTopNL pojawił się filmik z Ferrari 296 GTB w roli głównej. Zobaczymy na nim, jak włoski samochód z ogromną łatwością osiąga bardzo wysokie prędkości na niemieckiej autostradzie. Całości towarzyszy imponujący dźwięk jednostki V6.

Ferrari 296 GTB korzysta z układu hybrydowego o mocy 830 KM, na który składa się 2,9-litrowa jednostka V6 o mocy 663 KM, wspomagana przez silnik elektryczny o mocy 167 KM. Maksymalny moment obrotowy w wysokości 740 Nm trafia na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowej przekładni dwusprzęgłowej, zapożyczonej wprost z SF90 Stradale, Romy i Portofino M. Tak skonfigurowany pojazd zdaniem producenta jest w stanie rozpędzić się ze startu zatrzymanego do100 km/h w zaledwie 2,9 s, a do 200 km/h – 7,3 s. Masa własna na sucho wynosi 1329 kg. 

W momencie debiutu firma z Maranello ujawniła jedynie, że 296 GTB jest w stanie rozpędzić się do prędkości wyższej niż 330 km/h, bez deklarowania prędkości maksymalnej. Na poniższym filmie zobaczymy, jak hybrydowy samochód rozpędził się do licznikowych 352 km/h:

Inżynierowie z Maranello zadbali nie tylko o zapierające dech w piersiach osiągi na prostej, ale także właściwości jezdne. Dowodem na ponadprzeciętne możliwości 296 GTB jest fakt, że auto pokonało nitkę toru Fiorano w czasie minuty i 21 sekund. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lamborghini wspomina historię i wersje modelowe Huracana. Następca zostanie pokazany w sierpniu
Next post
Ferrari z podium na 6H of Spa

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tak Ferrari 296 GTB rozpędza się do 352 km/h na Autobahnie