fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tak prezentuje się stanowisko simracingowe wewnątrz Ferrari 458

Tak prezentuje się stanowisko simracingowe wewnątrz Ferrari 458

Symulator zbudowany przez oficjalny warsztat Ferrari w Wielkiej Brytanii umożliwia dwóm kierowcom ścigać się równocześnie, siedząc w oryginalnym Ferrari 458 Italia.

Symulator został zbudowany z oryginalnego 458 przez Chartwell – autoryzowany warsztat Ferrari z siedzibą w Derbyshire w Wielkiej Brytanii. Na pierwszy rzut oka samochód wygląda jakby był w pełni funkcjonalny i nadawał się do jazdy. Ma koła, szyby, plakietki, dwie rury wydechowe umieszczone na środku tylnego zderzaka – wszystko zdaje się być na miejscu. W rzeczywistości jednak siedząc w pojeździe poruszać się można co najwyżej po wirtualnych drogach.

Bliższe spojrzenie ujawnia, że tarcze hamulcowe to atrapy, tak samo jak silnik. W ogłoszeniu aukcyjnym na Collecting Cars przeczytamy, że symulator wykorzystuje dwa komputery w takiej samej konfiguracji: płyta główna Sporting MSI X470 Gaming Plus, karta graficzna GeForce RTX 2080 16 GB Corsair Vengeance LPX i procesor AMD 7 2700X. Odwiedzający autoryzowany warsztat mogli do tej pory pojeździć w symulatorze iRacing. 

Na zdjęciach widać dwie bazy TS-PC z kierownicą Ferrari 488 Challenge Edition, pedały Fanatec V3, a także parę gogli VR – Reverb G2. Fotele kubełkowe Recaro sprzężone są z platformą Next Level Racing Motion V3, która ma naśladować przeciążenia i wibracje odczuwalne podczas wirtualnej jazdy i jak najlepiej oddając rzeczywistość. 

Po 24 podbiciach na aukcji symulator osiągnął kwotę 16 500 funtów – to równowartość około 83 000 zł. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Collection Cars

Previous post
Alfa Romeo 33 z nagrodą Design Trophy od Automobile Magazine
Next post
Pierwsze oficjalne szczegóły o nowych Stelvio i Giulii ujawnione

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tak prezentuje się stanowisko simracingowe wewnątrz Ferrari 458