fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tak wygląda bolid C41 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN

Tak wygląda bolid C41 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN

22 lutego 2021 roku po raz pierwszy w historii globalna prezentacja bolidu Formuły 1 miała miejsce w Polsce, a konkretniej – w Warszawie. Na miejscu obecni byli m.in.: Antonio Giovinazzi, Kimi Raikkonen oraz kierowca rezerwowy, Robert Kubica.

Prezentacja miała miejsce na scenie Teatru Wielkiego Opery Narodowej. C41 stanowi ewolucję poprzednika, czyli C39, z którym zresztą współdzieli wiele wspólnych elementów. Pod karoserią skrywa się nowa jednostka Ferrari – już w najbliższy piątek będzie rozbrzmiewać na torze w Barcelonie. Malowanie pojazdu utrzymano w biało-czerwonych barwach. Nad projektem sprawiał pieczę Jan Monchaux, dyrektor techniczny.

Podczas premiery obecny był także Frederic Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN:

Premiera nowego bolidu to zawsze emocjonujący moment, zwieńczenie miesięcy pracy wszystkich w fabryce i początek nowej przygody. Myślę, że filozofia zespołu pozostaje niezmienna – praca wykonana jutro musi być lepsza od wykonanej dzisiaj. Poprzedni sezon zakończyliśmy na ósmym miejscu, dlatego musimy dążyć do osiągnięcia lepszych wyników w 2021 roku. To wymaga od nas ciągłego doskonalenia na torze, w centrali i w każdym z działów. Każdy ze startujących zespołów ma teraz bardzo wysokie oczekiwania. Wszyscy spodziewają się świetnych wyników i wysokiej pozycji przed pierwszym wyścigiem, ale już niedługo każdy będzie musiał wyłożyć karty na stół.

Bolidem C41 będą startować Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Obaj kierowcy w poprzednim sezonie zdołali zdobyć raptem po 2 punkty. Zazwyczaj mieli problemy w sesji kwalifikacyjnej, za to w wyścigu radzili sobie zdecydowanie lepiej. Obaj mają nadzieję na lepszy sezon.

Kimi Raikkonen:

Nowy sezon zbliża się naprawdę wielkimi krokami. Przekonamy się, co potrafi bolid, kiedy go przetestujemy na maksimum naszych możliwości. Oczywiście, przepisy się nieco zmieniły, mimo że podstawa jest ta sama, podwozie się nie zmieniło, ale mamy nowy silnik, kilka nowych elementów, więc musimy sprawdzić, jak to razem działa i z tą wiedzą iść dalej.

Antonio Giovinazzi:

Nie mogę się doczekać nowego sezonu. To będzie mój trzeci w zespole i bardzo się cieszę, że będę mógł kontynuować naszą wspólną historię. Jestem przekonany, że ciężka praca, jaką wszyscy wykonaliśmy zimą w fabryce, opłaci się. Sam trenowałem bardzo ciężko i nie mogę się doczekać, kiedy wsiądę do bolidu przed pierwszym testem, a potem przed pierwszym wyścigiem.

Robert Kubica:

Od czasu, gdy zostałem pierwszym polskim kierowcą Formuły 1, sport ten bardzo się w kraju rozwinął, z czego jestem dumny. Ogromna pasja do szeroko rozumianych sportów motorowych była w Polsce zawsze obecna, a PKN ORLEN zrobił świetną robotę w promowaniu wyścigów. Pierwsza w historii prezentacja zespołu, która ma miejsce w Polsce, to naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Jestem przekonany, że będzie ona ogromną siłą napędową nie tylko dla fanów, ale dla całego kraju. Jestem dumny, że mogę reprezentować swój kraj i współpracować z PKN ORLEN w promowaniu Polski na świecie.

Powtórkę prezentacji można obejrzeć na YouTubie:

O samych superlatywach współpracy z Alfa Romeo Racing, wspomniał Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN:

Zaangażowanie w Formułę 1 traktujemy jako inwestycję, która nie tylko wzmacnia nasz wizerunek, ale też wspiera biznes Grupy ORLEN. Tylko w 2020 roku z samych transmisji telewizyjnych osiągnęliśmy ponad 400 milionów złotych ekwiwalentu reklamowego. To trzy razy więcej niż w poprzednim sezonie. Z kolei w mediach społecznościowych ekwiwalent wyniósł ponad 30 milionów złotych. Nasza marka pojawiła się również w 100 tysiącach publikacji. Te rekordowe wyniki jeśli chodzi o rozpoznawalność naszej marki, to olbrzymi potencjał na przyszłość. Potencjał, który chcemy rozwijać. Dlatego właśnie, dzięki PKN ORLEN, po raz pierwszy w historii, globalna prezentacja bolidu Formuły 1 odbyła się w stolicy Polski.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Zakamuflowane Maserati Grecale w zwiastunie. To konkurent Macana
Next post
Ferrari F40 kontra Jaguar XJ220

1 Comment

  1. JKW
    22 lutego 2021 at 22:02 — Odpowiedz

    Tutaj fajna recenzja nowej Alfy: https://youtu.be/xPLrG90q8lE

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tak wygląda bolid C41 zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN