fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Testy REZ-Motorsport na Hungaroringu

Testy REZ-Motorsport na Hungaroringu

Zespół REZ-Motorsport 22 marca odbył pierwsze testy w tym sezonie.

Szykowana do sezonu Alfa Romeo Giulia GTA nie była jeszcze gotowa ale dzięki testom nowy kierowca zespołu – Piotr Bednarek – mógł zapoznać się z jazdą drugą wyścigówką zespołu – klasyczną Alfa Romeo GTV 2000. Marek Biłyk, trzeci kierowca nie dołączył do zespołu tym razem, ze względu na pracę nad licencją w Kielcach.

Zespół wykonał kilkadziesiąt okrążeń, bez żadnych problemów technicznych. Zmieniali się wyłącznie kierowcy i zapas paliwa. Gościnnie w testach uczestniczył także Reuven Sommer.

Spotkanie miało charakter otwartych testów oraz track day’a, co dało dość ciekawe porównanie 40 letniego klasyka z najnowocześniejszymi konstrukcjami. Czasy okrążeń na poziomie 300 konnego Subaru Impreza dają do myślenia. Alfa Romeo REZ-Motorsport była jedynym klasykiem na tych testach.

“Otwarte testy są zabawne ponieważ wtedy taki klasyk jak Alfa Romeo GTV 2000 ma szansę utrzeć nosa nowym autom i nowym kierowcom, zbyt mocno ufającym technice – mówi Rafał Płatek, szef zespołu REZ-Motorsport. Ferrari Macieja Stańcy oczywiście jest poza naszym zasięgiem ale nie z takimi autami przecież będziemy się ścigać w ADAC Classic Trophy. Piotr miał szansę poznać trochę zachowanie Alfa Romeo. Udało nam się wczuć w klimat wyścigów długodystansowych. Teraz potrzebne testy na właściwym aucie by poznać potencjał zespołu.”

Alfa Romeo Giulia GTA nie jest jeszcze gotowa do startów. Debiut auta zapowiadany jest na koniec kwietnia.

Nowym sponsorem zespołu została firma Polixel www.polixel.pl
Pierwsza impreza z cyklu ADAC Classic Trophy Hockenheim Historic odbędzie się 16-18 kwietnia 2010.  REZ-Motorsport wystawi Alfa Romeo GTV 2000, którą pojadą Rafał Płatek i Reuven Sommer.

rez-cc.com

Jakub Strzemżalski

Poprzedni wpis
Kolejny zaprzyjaźniony klub!
Następny wpis
Technologic. Test Alfa Romeo MiTo 1.6 Multijet

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Testy REZ-Motorsport na Hungaroringu