fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Unikatowe Ferrari KC23 wreszcie trafiło na tor

Unikatowe Ferrari KC23 wreszcie trafiło na tor

Ferrari KC23 został zamówiony przez wiernego klienta. Bazuje na Ferrari 488 GT3 Evo, ale posiada nadwozie wykonane na życzenie właściciela. .

Ferrari opublikowało na YouTubie nowy film prezentujący jedyny w swoim rodzaju model – KC23. Ten przeznaczony wyłącznie na tor supersamochód bazujący na modelu 488 GT3 Evo został oficjalnie zaprezentowany w lipcu 2023 r., ale teraz możemy zobaczyć go na filmie, po zakończonym etapie rozwoju na torze.

Wyskakujące elementy aerodynamiczne, duże zdejmowane tylne skrzydło, kamery zastępujące lusterka i wydatny dyfuzor sprawiają, że wygląda tak, jakby było gotowe z miejsca bić torowe rekordy.

Po kilku okrążeniach inżynierowie Ferrari zaczęli rozpakowywać samochód. Wszystkie panele zewnętrzne supersamochodu są całkowicie wykonane na zamówienie, co uzasadnia najprawdopodobniej ogromną kwotę, jaką klient VIP zapłacił za supersamochód. Mówi się, że projekt zapowiada przyszłe seryjnie produkowane modele z Maranello – możliwe więc, że futurystyczne i smukłe LED-y trafią do następnego flagowego Ferrari.

Spartańska kabina KC23 wygląda niemal tak, jakby została żywcem przeniesiona z 488 GT3 Evo. To samo dotyczy zamontowanego centralnie 3,9-litrowego turbodoładowanego silnika V8, który brzmi bardzo gniewnie, ponieważ jest wolny od jakichkolwiek przepisów tłumiących hałas.

Ferrari KC23 jest jednym z licznych projektów działu projektów specjalnych Ferrari. Inne egzemplarze oparte na podwoziu Ferrari 488 (2015-2019) obejmują tylko torowy model P80/C, a także oparty na samochodzie drogowym SP38 Deborah i J50.

Podczas, gdy KC23 ma być używany wyłącznie na torze – co udowodnił jego dynamiczny debiut w Goodwood – model ten nie został jeszcze dostarczony do właściciela. Zamiast tego do 2 października będzie można go oglądać w Muzeum Ferrari w Maranello.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
500e trzeci raz z rzędu z wyróżnieniem w konkursie What Car?
Next post
Zwycięski weekend dla Huracana GT3 EVO w serii DTM

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Unikatowe Ferrari KC23 wreszcie trafiło na tor