fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W Tychach powstało już 12,5 mln samochodów

W Tychach powstało już 12,5 mln samochodów

29 września 2022 roku z linii montażowych w zakładach Stellantis w Tychach zjechał pojazd nr 12 500 000 w postaci Fiata 500 w odmianie Dolcevita, wyposażony w napęd hybrydowy i przeznaczony dla klienta z Belgii.

Wcześniej z taśmy zjechała hybryda Lancia Ypsilon na rynek włoski (12 499 999), zaś kolejnym pojazdem był sportowy Abarth 695 Tributo 131 Rally, zamówiony przez niemieckiego klienta. Dyrektor fabryki samochodów Stellantis w Tychach – Tomasz Gębka – skomentował najświeższe osiągnięcie:

Bijemy kolejne rekordy i to naszym ulubionym Fiatem 500. To bowiem właśnie przy produkcji tego modelu na liczniku naszej fabryki wybiła imponująca liczba 12,5 miliona. Fiat 500 to od lat ulubieniec Europejczyków w segmencie małych aut miejskich. Cieszy nas, że również w Polsce nasza pięćsetka dominuje w rankingach sprzedaży w swoim segmencie.

Fiat 500 w znacznym stopniu przyczynił się do tego rekordu – to bardzo udany model od ponad 15 lat. Obecnie jest liderem w segmencie A we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i na 10 innych rynkach europejskich, a we Włoszech i w Europie zajmuje drugie miejsce po Fiacie Panda.

Zakład w Tychach wkrótce rozpocznie produkcję całkowicie nowego Jeepa Avengera, pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a amerykańskiej marki i pierwszego pojazdu w pełni elektrycznego produkowanego w Polsce.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Stellantis chce na szerszą skalę wykorzystywać recyklingowane materiały
Next post
Lamborghini Countach LP5000 S sprzedane za ponad milion dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

W Tychach powstało już 12,5 mln samochodów