fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Z tego auta będziesz zadowolony!

Z tego auta będziesz zadowolony!

Wiemy, które samochody dają swoim właścicielom najwięcej satysfakcji. Zbadali to spece z J.D. Power. A jakie auto sprawia Wam frajdę?

Test satysfakcji właścicieli samochodów instytut J.D. Power przeprowadził wspólnie z brytyjskim magazynem motoryzacyjnym "What Car?".

Produkowany w Polsce w Tychach fiat panda jest wśród trzech małych aut, które dają kierowcom największe zadowolenie. Na 900 możliwych punktów miś ze Śląska zdobył aż 804 punkty.

Jak powstał ranking? W sumie ankieterzy badający rynek z ramienia J.D. Power przeanalizowali do celów raportu za 2010 rok ponad 17 tysięcy kwestionariuszy, w których kierowcy przedstawili szczegółowe informacje na temat posiadanych pojazdów, które używają przynajmniej od dwóch lat.

Działający globalnie instytut badania rynku – J.D. Power and Associates określa na podstawie uzyskanych odpowiedzi we wszystkich czterech kategoriach porównywalną wartość satysfakcji VOSS (Vehicle Ownership Satisfaction Study), która wyrażana jest w procentach. W ogólnej ocenie czterem kryteriom przypisuje się różną wagę: największe znaczenie ma atrakcyjność auta (37 proc.), następnie jakość (24 proc.), koszty użytkowania (22 proc.) i zadowolenie z serwisu (17 proc.).

Poprzedni wpis
Ekoauto na 80. urodziny
Następny wpis
ForzaItalia.pl na stuleciu Alfa Romeo - dzień trzeci

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Z tego auta będziesz zadowolony!