fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 21-31 grudnia.

 

 

 

NEWSLETTER 21-31 GRUDNIA 2009
W ramach cyklu Operatorzy kina światowego – Giuseppe Rotunno w kinie Iluzjon odbędą się pokazy filmów Amarcord Federico Felliniego oraz Cały ten zgiełk Boba Fosse. Projekcje będą miały miejsce kolejno w dniach 23 i 30 grudnia.
Więcej na:
www.fn.org.pl

Na 27 grudnia w TR Warszawa planowane jest wystawienie sztuki Ragazzo dell’Europa, na podstawie Cappuccetto Rosso i Pabla w markecie Plusa. Reżyser, Niemiec René Pollesch, znany ze stworzenia własnego języka teatralnego, uważany jest za jednego z najwybitniejszych reprezentantów teatru postdramatycznego.
Wystawiana sztuka, której nadano włoski tytuł, jak zawsze u Pollescha opisuje mechanizmy socjopolityczne i ekonomiczne, które determinują życie współczesnego człowieka w społeczeństwie konsumpcyjnym.
Więcej na:
www.trwarszawa.pl
Ponownie piszemy o przedstawieniu O mniejszych braciach świętego Franciszka w Teatrze Guliwer, które spodoba się
nie tylko dzieciom. Najbliższy spektakl odbędzie się w
sobotę, 26 grudnia. Serdecznie zapraszamy.
Więcej na:
www.teatrguliwer.waw.pl

Muzyka włoskiego baroku na Boże Narodzenie to koncert będący częścią III. Festiwalu Bożonarodzeniowego Incarnatus Est. Koncert odbędzie się w Kościele Środowisk Twórczych na Pl. Teatralnym 27 grudnia. W programie m.in. utwory Vivaldiego, Scarlattiego i Corelliego.
Jako wielbiciele włoskiej muzyki barokowej – gorąco polecamy.
Więcej na:
http://www.fit.waw.pl
W dniu 30 grudnia Opera Kameralna wystawia w swojej Sali Teatralnej operę komiczną Baldassare Galuppiego Il filosofo di campagna.
Kompozytor żył w XVIII wieku, działał w Londynie, Wenecji (gdzie się urodził i zmarł), a także w Petersburgu. Libretto do wystawianego przez Operę Kameralną dramma giocoso per musica napisał sam Carlo Goldoni.
Więcej na:
www.operakameralna.pl
Instytut Włoski zaprasza wszystkich swoich sympatyków na wieczór noworoczny przy Pandoro (włoskiej babie bożonarodzeniowej) i lampce szampana 28 grudnia o godz. 18:00. Wystąpi zespół Trio Arche’, grający włoską muzykę etniczną: Pietro Ricci – dudy (zampogna), Gianni Perilli (ciaramella – szałamaja), Ernest Carracillo (akordeon).
Więcej na:
www.iicvarsavia.esteri.it

Z okazji świąt Empik.com poleca objętą promocją książkę Sekrety Rzymu Corrado Augiasa. Przeczytamy tu nie tylko o miejscach i zabytkach, ale także – jeśli nie przede wszystkim – o ludziach, którzy żyli w Rzymie, tworząc jego historię. To idealny prezent dla wielbicieli Wiecznego Miasta – do których i my należymy.
Więcej na:
www.empik.com
Wśród wielu interesujących “włoskich” pozycji proponowanych przez wydawnictwo Rebis, wybraliśmy dla Państwa album Szaleństwo katalogowania autorstwa Umberto Eco. Jest to wnikliwa analiza różnych sposobów przedstawiania, obecnych w historii literatury, a zarazem kontynuacja bestsellerowych Historii piękna i Historii brzydoty. Bez wątpienia najnowsze dzieło Eco znajdzie równie wielu czytelników.
Godna polecenia jest również pozycja autorstwa Tullio Kezich pt. Federico Fellini – księga filmów, stanowiąca całościową i wyczerpującą panoramę przeniesionego na taśmę filmową świata wyobraźni wielkiego włoskiego reżysera.
Dla spragnionych kryminalnych zagadek ciekawym podarunkiem okazać może się zaś książka Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej, dostarczająca fascynujących interpretacji arcydzieła mistrza włoskiego renesansu, Michała Anioła.
Więcej na:
www.rebis.com.pl
Dla bliskich pasjonujących się motoryzacją i
włoskim designem, ciekawym prezentem okazać się może album zatytułowany Legendarne motocykle autorstwa Luigi Corbetta. Przedstawia on historię motocykli od początku XIX wieku po rok 2009, pokazując, jak zmieniały one swoje oblicze i przekształcały się z powolnego i niewygodnego środka transportu w wyjątkowo komfortowy i szybki pojazd. Czytelnik znajdzie tu zarówno zdjęcia, jak i opisy najpiękniejszych motocykli, będących połączeniem technologii, sztuki, piękna i przygody.
Więcej na:
www.muza.com.pl

Poprzedni wpis
Il Ponte poleca
Następny wpis
Cuore Sportivo dla początkujących - część I

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca