fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 25-31 stycznia 2010

 

 

 

Z okazji Dnia Pamięci, Włoski Instytut Kultury zaprasza Państwa na projekcję dokumentu Volevo solo vivere (Ja tylko chciałem żyć), w reżyserii Mimmo Caloprestiego. W filmie dziewięciu ocalałych Włochów opowiada o doświadczeniu Zagłady: momencie ogłoszenia ustaw o rasiźmie we Włoszech, próbach ucieczek, zesłaniu, nieprawdopodobnym ocaleniu w Auschwitz.
Wstęp wolny.
Więcej na:
www.iicvarsavia.esteri.it

Na ekrany kin wchodzi właśnie najnowszy musical Boba Marshalla – Nine (Dziewięć). Ta włosko-amerykańska produkcja to opowieść o Guidzie, światowej sławy reżyserze filmowym, który próbuje uporządkować swoje życie prywatne i odzyskać wenę twórczą. Inspiracją będą kobiety jego życia. Z pewnością odgadli już Państwo, na którym dziele włoskiej kinematografii wzorowany jest scenariusz Nine. Jako wielbiciele Osiem i pół Felliniego, serdecznie polecamy.
Więcej m.in. na:
www.kinoskop.pl

Wykład Rafael Santi – dojrzały renesans włoski to kolejne spotkanie z historią sztuki w Centrum Promocji Kultury Praga Południe. Wykład odbędzie się 27 stycznia o godzinie 17. Wstęp wolny.
Więcej na:
www.cpk.art.pl

Wenecja to najczęściej portretowane miasto na świecie. Zdjęcia wykonane przez Jerzego Z. Kosiuczenko ukazują nie tylko słynne kanały i architekturę miasta, ale także, na przykład, piękne weneckie madonny. Będą mogli je Państwo podziwiać podczas wystawy Piękna Wenecja w Centrum Artystycznym Radomska, o której pisaliśmy już w poprzednich numerach naszego newslettera. Wstęp na wystawę wolny.
Więcej na:
www.radomska13.art.pl

W ofercie księgarni internetowej Dedalus.pl można znaleźć kilka interesujących pozycji dotyczących nauki języka włoskiego. Wiedząc, jakie trudności może sprawić włoska gramatyka, polecamy Państwu tomik Czasy i czasowniki włoskie, wydany przez Pons.
Więcej na:
www.dedalus.pl

Claudio Magris, eseista i powieściopisarz, związany także z Polską, jest autorem Mikrokosmosów, nagrodzonej we Włoszech Premio Strega autobiografii łączonej z esejem. Autor powraca w niej do bliskich sobie tematów: na przykładzie Triestu i Środkowej Europy analizuje motyw podróży życia, kwestię granic i etnicznej tożsamości. Książka ta, pięknie przetłumaczona przez prof. Joannę Ugniewską, to idealny prezent dla miłośników dobrej literatury. Teraz w niezwykle atrakcyjnej cenie w księgarni wysyłkowej Dedalus.
Więcej na:
www.dedalus.pl

W ramach Czwartkowych Spotkań Muzycznych w Filharmonii Narodowej wystąpi gościnnie Śląska Orkiestra Kameralna, od 2006 roku pod batutą włoskiego dyrygenta Massimiliano Caldi. Repertuar koncertu stanowić będą utwory włoskiego baroku oraz kompozycje polskich klasyków. Partię fortepianową zrealizuje Zbigniew Raubo.
Więcej na:
www.filharmonia.pl

Muzyki europejskiego baroku będzie można posłuchać także 30 stycznia w Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Jakuba Apostoła – tym razem w wykonaniu zespołu Le Passioni dell’Anima. Muzycy zagrają na instrumentach charakterystycznych dla baroku – wiolonczeli barokowej, skrzypcach barokowych i teorbie. Wstęp wolny.
Więcej na:
http://www.bialoleka.waw.pl

Włoski Instytut Kultury zaprasza do obejrzenia Boskiej Eleonory Duse – spektaklu Danieli Musini, który zainauguruje wystawę Eleonora Duse i europejska kultura literacka. Wydarzenie będzie miało miejsce w środę, 27 stycznia o godzinie 18:00 w Sali Redutowej Teatru Wielkiego.
Więcej na:
www.iicvarsavia.esteri.it

http://www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
E-rally trwa!
Następny wpis
Monte Carlo Historique (honorowo) wystartowało

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca