fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Klasyczne Alfy Romeo nabijają kilometry!

Klasyczne Alfy Romeo nabijają kilometry!

Właściciele klasycznych modeli Alfy Romeo zrzeszeni w klubie Alfa Romeo Classic Polonia, aktywnie korzystają ze swoich pojazdów! W trakcie roku 2023 zaczęli nawet rywalizować w kwestii kilometrów przejechanych swoimi klasykami.

Konkurs wykorzystujący zmiany stanu liczników naszych piękności nasunął się nam na początku sezonu 2023. Co chwilę na WhatsApp-owym portalu ARCP pojawiła się bowiem bardziej lub mniej optymistyczna (lub pesymistyczna) relacja z prób pierwszego wiosennego odpalenia jednej z klubowych Alf. Prawie zawsze na filmiku widać było główny licznik kilometrów przejechanych przez auto. Zaczęliśmy zbierać te zdjęcia odnotowując datę i przypisując stany liczników do konkretnych samochodów. Zachęcaliśmy także osoby dotychczas milczące do dzielenia się z nami takimi zdjęciami. Szło to szybko i sprawnie zwłaszcza od momentu ogłoszenia, że pod koniec roku poprosimy o ponowne zdjęcia, gdy auta rozpoczną swą zimowa drzemkę, a największe przyrosty dystansu zostaną nagrodzone w czasie mikołajkowego spotkania Klubu ARCP. Ustaliliśmy także, że jest to nagroda dla auta, a nie dla pilota. Tym samym jeżdżący trzema autami raportował kilometry dla każdego z osobna. Rozważaliśmy także wyróżnienie dla najbardziej aktywnego kierowcy Klubu, wyliczając dystans pokonany łącznie posiadanymi klasycznymi Alfami Romeo

Wyniki przedstawiliśmy na świątecznym klubowym spotkaniu pod koniec 2023 roku w formie posteru pokazującego trzy zwycięskie Alfy i ich właścicieli. Najwytrwalsza była zielona GT 1300 Scalino z 1968 roku pod opieka Laurentiu. Było dużo śmiechu i buńczucznych deklaracji na rok 2024.

Poster z wynikami wysłaliśmy do naszych przyjaciół w Museo Alfa Romeo w Arese

Valeria Falcone odpisała nam tak:

Buongiorno

Grazie davvero per il poster.
È una idea bellissima quella della foto dei contachilometri
I’ho mostrato anche ai nostri colleghi qui ed erano tutti molto contenti e sorpresi di
questa idea.
Spero davvero che organizziate un raduno per venirci a trovare.

Kto nie zna włoskiego, niech szybko się nauczy.

My tymczasem już kręcimy kilometry na konkurs licznikowy 2024!

Tekst: Adam Torbicki
Zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Previous post
Lamborghini zapowiedziało edycję 2024 wydarzenia The Real Race
Next post
Alfa Romeo Giulia 1600 Ti

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Klasyczne Alfy Romeo nabijają kilometry!