fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Podsumowanie 2009

Podsumowanie 2009

pods09 thumb

…na polskiej scenie miłośników włoskiej motoryzacji. Miniony rok był bardzo bogaty w wydarzenia oraz zloty na scenie klubów włoskiej motoryzacji, których u nas nie brakuje. W dwóch przypadkach doszło wręcz do powiększenia liczby organizacji, niekoniecznie w najlepszej atmosferze ale miejmy nadzieję, że wszystkim wyjdzie to tylko na lepsze.

 

LanciaKlub.pl / Lancia Klub Polska

Początek roku to powstanie nowej organizacji na scenie Lancii. Lancia Klub Polska istniejący od wielu lat nie wystarczył ambicjom grupy osób, które zdecydowały się na próbę zbudowania od podstaw klubu Lancii, jak twierdzili “z prawdziwego zdarzenia”. Jak to z reguły bywa w takich sytuacjach “rozpad” nie przebiegał grzecznie i łagodnie. Niestety byliśmy świadkami wielu tarć i przykrych słów padających pod adresem zarówno Zarządu LKP jak i “rozłamowców”. Kiedy opadł kurz konfliktu dwie organizacje działały dalej. Przedstawicieli nowego klubu mieliśmy okazję poznać podczas wystawy motoryzacyjnej w Manufakturze w Łodzi

Owocem działania nowego klubu było zorganizowanie Lancia Gran Turismo, pierwszej imprezy w charakterze rajdu turystycznego w klubie Lancii w Polsce. W ten sam weekend drugi z klubów także miał swój zlot. Przypadkowa zbieżność terminów ? Nie wydaje nam się, niemniej każda impreza miała swój odrębny charakter i także obydwa kluby wypracują z czasem formułę współistnienia. Ł»yczymy im tego serdecznie, przecież tutaj chodzi o dobrą zabawę!
ForzaItalia.pl odwiedziła obydwie imprezy z których relację znajdziecie tutaj i tutaj.

Alfaholicy.org / OSMMAR

Druga połowa roku rozpoczęła się od kolejnego dużego “bum” w środowisku miłośników włoskiej motoryzacji. Do życia zostało powołane nowe stowarzyszenie – OSMMAR. Wywodzące się z forum alfaholicy.net osoby wcieliły w życie snute od wielu miesięcy plany  – zbudowanie oficjalnego stowarzyszenia, wpieranego przez Fiat Auto Poland, którego misją jest zjednoczenie mocno podzielonego środowiska klubów Alfa Romeo. Ponownie doszło do nieporozumień oraz tarć. Ponownie na forum publicznym padały przykre słowa i oskarżenia, walki o prawa do domeny, dziwne prowokacje.
Jak przykro było obserwować to co się działo, tak patrząc z perspektywy czasu zauważamy trochę pozytywnych efektów tego starcia. Reaktywowany został projekt AlfaNews.pl, będący obecnie chyba najciekawszym źródłem nowości i plotek związanych z Alfa Romeo. OSMMAR także rozpoczął prowadzenie swojego serwisu newsowego. Sprawdziła się stara zasada, że konkurencja ożywia rynek i sprzyja konsumentom, w tym przypadku pasjonatom samochodów mediolańskiej marki. Portal Alfaholicy.net nabrał rumieńców a forumowicze zaczęli się coraz lepiej organizować, czego przykładem była choćby listopadowa wyprawa trasą Rajdu Elmot. W kolejnym roku planują swój niezależny zlot. Na pewno ich odwiedzimy!

Jeszcze przed głównym “starciem” OSMMAR zorganizował V Ogólnopolski Zlot na którym także byliśmy i sprawdziliśmy jak nowej organizacji idzie.

OSMMAR powstał w bardzo ciekawym momencie, a mianowicie tuż przed obchodami 100lecia istnienia Alfa Romeo. Jak wywiąże się ze swojej działalności ? Będziemy relacjonować!

FCKP – Borsk

Fiat Coupe Klub Polska zorganizował bardzo ciekawy zlot w Borsku. Atrakcji nie zabrakło i dla każdego znalazło się coś miłego. W programie był krótki rajd nawigacyjny, próba sportowa na lotnisku, próby na ¼ mili oraz naturalnie integracja klubowa. Wisienką na torcie było pojawienie się znanego w środowisku kolekcjonera klasycznej włoszczyzny, który zaprezentował przepiękne Ferrari Dino (możecie je podziwiać w jednym z numerów magazynu Classic Auto) oraz demonicznego Stratosa. Redakcja ForzaItalia.pl bardzo żałuje, że nie mogła uczestniczyć w tej imprezie, chociażby w roli obserwatorów. W kolejnym sezonie na zlocie FCKP nie powinno nas zabraknąć!

Ik@r – Italian Car Day i Gran Turismo Alfa Romeo

Lipiec był miesiącem ważnej dla nas imprezy czyli kolejnego zlotu Ik@ra w którym uczestniczyliśmy po części organizacyjnie ale przede wszystkim bardzo licznie stawiły się osoby zaprzyjaźnione z portalem ForzaItalia.pl. Poznań będący stałym gospodarzem imprez Ik@ra gościł nie tylko Alfa Romeo ale również nadal egzotyczne Maserati jak i Abarthy. Dwudniowa impreza była doskonale dopracowana i zapewniła uczestnikom wiele atrakcji, sportowych jak i turystycznych. Co będzie w 2010 ? Ik@r jako najstarszy gracz wśród klubów Alfa Romeo na pewno nas nie zawiedzie. Także będziemy śledzić plany.

Abarth Forum

Wprowadzenie marki Abarth na polski rynek musiało zaowocować powstaniem takiego forum. Właściciele nowych Abarth Grande Punto oraz Abarth 500 zaczęli się jednoczyć pod szyldem AbarthForum.pl Udało nam się spotkać z pierwszymi klubowiczami w Warszawie przy okazji szkolenia zorganizowanego przez firmę Abarth Driving Experience. Kibicujemy temu forum bardzo gorąco, tym bardziej, że w naszych szeregach coraz więcej i bardziej pozytywnie mówi się o Abarth’ach.

Klub Gtv / Spider

Miłośnicy dość rzadkiego modelu Alfa Romeo stwierdzili, że czas zjednoczyć się pod własną, niezależną banderą. Użytkownicy forum alfaclub.pl zorganizowali spotkanie w Nieborowie potwierdzając zainteresowanie zbudowania dedykowanego klubu posiadaczy tych pięknych coupe. Inicjatywa nabiera tempa i nowa strona www już ruszyła. Można na niej odnaleźć informacje dotyczące Gtv / Spider, relacje z uczestnictwa w różnych klubowych spotkaniach i inne kwestie dotyczące tej nowej społeczności. Gtv jest akurat bardzo bliska sercu Forzaitalia.pl, więc tym bardziej obserwujemy uważnie. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku uda się nam uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych przez nowy klub

Turyn 2010
Miłośnicy Fiata Barchetty nie siedzieli bezczynnie w 2009. Ze sporym rozmachem rozpoczęli przygotowania do wyprawy do Turynu w 2010 roku. Nasz portal objął patronat medialny nad tą imprezą i niebawem opowiemy jak idą przygotowania. Zapowiada się spora kolumna aut, która w czerwcu 2010 wyruszy z Polski do Włoch, aby odbyć wspaniałą podróż, dla wielu może i wyprawę życia. Brawo! Jednocześnie powstało formalne stowarzyszenie, które ma jednoczyć miłośników Barchetty w postaci prawdziwego klubu. Banery tych przedsięwzięć widzieliście już na naszym portalu od jakiegoś czasu. Zdecydowanie zachęcamy do lektury strony przygotowań, która dla pasjonatom Włoch dostarczy trochę nowych informacji.

Zlot Gwiaździsty Automobilklubu Polski

100lecie Automobilklubu Polski było celebrowane przez cały rok. Mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezie zorganizowanej na warszawskim Bemowie – Zlocie Gwiaździstym. Przedstawicieli zabytkowej motoryzacji w naszym klubie nie jest może zbyt wielu, niemniej egzotyczne Maserati czy posiadająca już status youngtimera Alfa 33 przyciągały dużą liczbę  zainteresowanych. Wsparł nas także Lancia Klub Polska (dzięki!) który zaprezentował piękną Deltę Integrale.
Impreza miała dla nas szczegóły charakter, ze względu na nasze plany w 2010. Niebawem dowiecie się czegoś więcej.

Classic Auto Cup
Puchar sportowy youngtimerów i oldtimerów przyciąga wielu miłośników motoryzacji, ale przede wszystkim aktywnych miłośników. Ich auta nie kurzą się w garażach i nie są wietrzone od święta! Tutaj w prawdziwie sportowej rywalizacji pasjonaci motoryzacji spotykają się kilkukrotnie w trakcie roku i uczestniczą w cyklu wyścigów przygotowywach przez popularny magazyn Classic Auto. Na imprezie nie brakuje miłośników włoszczyzny w których krwi płynie sportowa rywalizacja. W 2009 roku obserwowaliśmy eliminację w Kielcach. W 2010 planujemy relacje z całego cyklu, przybliżając Wam sylwetki osób startujących włoszczyzną. Istnieje szansa, że niebawem na tych imprezach wystąpią zawodnicy reprezentujący barwy ForzaItalia.pl Do zobaczenia na kolejnych eliminacjach.

Youngtimerparty
Kolejna impreza sportowa organizowana tym razem przez Koło Młodych Automobilklubu Wielkopolskiego odbywa się cykliczne w Poznaniu. Udało nam się odwiedzić pierwszą eliminację w marcu na którą ściągnęli także amatorzy sportowej rywalizacji w barwach włoskich. W kolejnym roku także postaramy się trochę bardziej przybliżyć Wam tę imprezę.

Jaki był 2009 rok ? Działo się! Jak widać nie brakowało wrażeń, oraz emocji. Redakcja nabiera tempa i w kolejnym roku dotrzemy do jeszcze większej ilości imprez i ciekawostek w środowisku. Ł»yczymy wszystkim klubom, aby 2010 był jeszcze bardziej owocny w działania.

Przede wszystkim jednak, byśmy wszyscy pamiętali, że budujemy środowisko pasjonatów, hobbystów, które stanowi także wizerunek poszczególnych marek, tak przez nas ulubionych. Starajmy się wszelkie nieporozumienia załatwiać na odpowiednim poziomie i we wzajemnym poszanowaniu. Zmiany są nieuniknione i do tarć będzie dochodzić. Dobrze o tym wiemy, bo gdyby nie ambicje kilku osób i garść nerwów ForzaItalia.pl także by nie istniała… 🙂

Poprzedni wpis
Nowości zza wielkiej wody
Następny wpis
Start Monte Carlo Historique

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Podsumowanie 2009