fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfisti rozpoczęli sezon we Wrześni

Alfisti rozpoczęli sezon we Wrześni

2 kwietnia, w pierwszą niedzielę kalendarzowej wiosny wrzesiński rynek stał się miejscem spotkania miłośników Alfy Romeo. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Alfisti Wielkopolska na czele z jej prezesem – Błażejem Sawikowskim.

Jak w zeszłym roku miejscem zbiórki był parking zlokalizowany przy pobliskim Tesco. Chwilę po południu pojawiły się pierwsze Alfy. Zdecydowanie najpopularniejszy był model 156, tuż za nim 147 i 159. Nie zabrakło również GT, Giulietty czy MiTo. O godzinie 12.30, zgodnie z harmonogramem, uformowana została kolumna pojazdów, która ruszyła na płytę główną rynku we Wrześni.

Przez prawie 2 godziny centralny punkt miasta stał się miejscem spotkania miłośników motoryzacji. Samochody były ogólnodostępne i każdy ze spacerujących mógł się bliżej przyjrzeć i lepiej poznać różne modele Alfy. Właściciele chętnie odpowiadali na pytania przechodniów, pokazywali wnętrze, udostępniali je do zdjęć.

Podczas czasu wolnego prezes stowarzyszenia opowiadał o planach na nadchodzący sezon. Wspominał też o kolejnym, lipcowym spotkaniu w Nowaszycach. Ponieważ pogoda dopisała część z uczestników wybrała się na spacer, inni zaś na obiad do pobliskich restauracji.

Inauguracja sezonu stała się również doskonałą okazją do zapoznania z akcją fundacji DKMS, która organizuje Dzień Szpiku dla Jarosława Witczaka z Przyborek. Z tej okazji oprócz możliwości podziwiania włoskich perełek można było wesprzeć ich działanie. Na rynku został zorganizowany happening: dzieci dostały kolorowe balony, a dorośli domowej roboty ciasto – wszystko to w szczytnym celu. Uważamy, że warto wspierać takie akcje.

Samo spotkanie we Wrześni nie należało do największych. Nie było też okraszone licznymi atrakcjami, ale nie o to tu chodziło. Głównym celem była integracja środowiska wielkopolskich Alfisti i miłe spędzenie czasu w gronie miłośników motoryzacji. A to z całą pewnością się udało.

Tekst i zdjęcia: Paweł Oblizajek

Poprzedni wpis
Abonament Fiata
Następny wpis
Targa Florio ze wsparciem Alfy i Abartha

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfisti rozpoczęli sezon we Wrześni