fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Targa Florio ze wsparciem Alfy i Abartha

Targa Florio ze wsparciem Alfy i Abartha

Zbliża się 101. edycja wyścigu Targa Florio, prawdziwego święta miłośników klasycznej motoryzacji. Główni sponsorzy wydarzenia – Alfa Romeo i Abarth – szykują ciekawe ekspozycje swoich historycznych modeli. Specjalna część imprezy będzie poświęcona także Ferrari, które świętuje hucznie swoje 70. urodziny.

Targa Florio rozegrana po raz pierwszy w 1906 r. miała charakter górskiego wyścigu drogowego. Jej powstanie zawdzięczamy Vincenzo Florio, którego fascynacja do aut sięga najmłodszych lat. Na sycylijskich trasach zrodziło się wiele motoryzacyjnych legend. Warto wspomnieć chociażby Ugo Sivocci, który prowadził pierwszą Alfę oznaczoną symbolem Quadrifoglio Verde w 1923 r. Trochę klimatu z lat świetności tego wyścigu możecie poczuć w relacji z edycji z 1973 roku.

Dzisiejsza Targa Florio ma różne oblicza – na pewno nie jest już szaleńczym wyścigiem po otwartych drogach, jak przed laty. Rywalizacja odbędzie się w kilku kategoriach: rajdu samochodowego Targa Florio Rally, rajdu pojazdów historycznych Targa Florio Historic oraz rajdu na regularność Targa Florio Classic. Specjalną rywalizację przygotowano także dla właścicieli pojazdów Ferrari. Będzie ona miała charakter rajdu na regularność i uświetni obchody urodzin marki z Maranello.

Alfa Romeo i Abarth są oficjalnymi sponsorami tegorocznej edycji, co podkreślą prezentując ciekawe modele historyczne. FCA powołało do życia dział FCA Heritage, który prezentuje klasyczne pojazdy z grupy przy okazji różnych wydarzeń motoryzacyjnych. Cieszy zaangażowanie koncernu w promowanie bardzo bogatej historii włoskiej motoryzacji. W trakcie imprezy będzie można podziwiać wybrane modele z kolekcji Alfy: Giuliettę SZ, Giulię Sprint Speciale, Giulię GTA oraz Spidera Duetto. Najnowsze modele z gamy – Giulia i Stelvio – będą wykorzystane jako auta pokazowe przed rundą Targa Florio Classic.

Abarth będzie reprezentowany przez model 124 Spider biorący udział w rundzie pucharu Abarth 124 Rally w klasie R-GT oraz w ramach przejazdów pokazowych. Oprócz Spidera też zaprezentuje najnowsze wcielenie pięćsetki, model 595 Pista.

Szczegóły na temat wydarzenia można śledzić na oficjalnej stronie www.targa-florio.it. Nie ma co jednak liczyć na jej anglojęzyczną wersję – Włochom zwyczajnie nie chce się tłumaczyć wszystkich wiadomości 🙂 Impreza odbywa się w dniach 20-23 kwietnia.

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: FCA

Poprzedni wpis
Alfisti rozpoczęli sezon we Wrześni
Następny wpis
Alfa Romeo powróciła na tor i zwycięża!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Targa Florio ze wsparciem Alfy i Abartha