fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Barchetty w Legionowie

Barchetty w Legionowie

17 czerwca odbył się Zlot Miłośników Łódeczek. Spotkanie odbyło się w ramach Dni Legionowa i stało się jedną z ich ciekawszych atrakcji. ForzaItalia.pl objęła to wydarzenie patronatem.

Spotkanie zorganizowano w ramach Dni Legionowa z inicjatywy Gosi Andrzejewskiej, działającej w Miejskim Ośrodku Kultury w Legionowie. Miłośnicy „łódeczek” zjechali się pod Hotel Arena w Legionowie. Uczestnikami byli głównie mieszkańcy Mazowsza (Warszawa, Stare Babice, Nasielsk, Wołomin), ale przybyli też z Podkarpacia oraz z woj. Kujawsko-Pomorskiego.

Zlot umiejscowiono przed główną bramą „miasteczka atrakcji”, więc praktycznie wszyscy uczestnicy obchodów mogli obejrzeć auta w godzinach 15-17. Dzieciom najbardziej do gustu przypadła żółta Barchetta Patryka.

W trakcie zlotu odbył się pokaz detailingu samochodowego zaprezentowany przez GP Team Detailing Studio z Jabłonny. Pokazali, jak przygotować auto do nałożenia wosku, technikę polerowania karoserii oraz opowiedzieli o ogólnych zasadach detailingu.
Oprócz Fiatów Barchetta gościnnie zawitało kilka perełek: Gran Torino z 73′ czy Peugeot 205 Pininfarina.

Atrakcją uświetniającą obchody dni miasta był przejazd głównymi ulicami Legionowa do Hotelu 500 w Zegrzu.

Od roku jestem posiadaczką tego (wg. mnie 🙂 ) najpiękniejszego samochodu świata, a ponieważ pracuję w instytucji kultury, która organizuje praktycznie wszystkie imprezy miejskie w Legionowie, zaproponowałam zorganizowanie zlotu (właśnie miłośników Fiata Barchetty) podczas Dni Legionowa 2017. Wiedziałam (dzięki forum i Facebookowi), że kilka „barek” kręci się w okolicach Warszawy więc liczyłam, że przynajmniej 6-8 przybędzie. Zlot był w zamyśle spontanicznym spotkaniem. Kiedy przyjechało ich 14 (+kilku innych zmotoryzowanych gości), uznaliśmy to za sukces. Okazało się, że właściciele tych aut są chętni do tego typu spotkań – powiedziała nam Gosia, organizatorka imprezy.
Kolejny Zlot Miłośników Łódeczek odbędzie się czerwcu 2018 roku. Tym razem w formie bardziej rozwiniętej, ale o tym więcej informacji po wakacjach” – dodaje.
Wywiad z organizatorką możecie zobaczyć na poniższym klipie:

Organizatorami zlotu byli:
Biom
Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie

Patronami byli:
Barchetta-club.pl
ForzaItalia.pl
cabrio-club.pl
Zloty i Spoty w Polsce
Miejscowa Na Weekend
GP Team
Legionowo Porusza(Miasto Legionowo)

Tekst: Jakub Strzemżalski na podstawie relacji Gosi Andrzejewskiej

Zdjęcia: Bartłomiej Krendzelak

Poprzedni wpis
Stelvio na piątkę!
Następny wpis
Powiew świeżości w gamie Pandy

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Barchetty w Legionowie