fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fotorelacja z inauguracji – Poznańskie Klasyki Nocą

Fotorelacja z inauguracji – Poznańskie Klasyki Nocą

Poznań jest kolejnym miastem, które daje alternatywę dla coraz bardziej popularnych cotygodniowych spotów. Te gromadzą tylko fanów danych marek czy grup pojazdów. Czasami przybędzie mała grupka widzów pod warunkiem dobrego nagłośnienia imprezy na którymś z portali społecznościowych.

Poznańskie Klasyki Nocą to spotkania, gdzie nie ma podziału na marki czy kraj pochodzenia samochodu. Wspólnym mianownikiem zrzeszającym uczestników jest dosyć szeroko pojęte określenie klasyka.

W czwartek 27 kwietnia 2017 r.  o godzinie 20.00 na Stadionie Miejskim w Poznaniu odbyła się inauguracja sezonu. Ilość zwiedzających potwierdziła, że wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem. I nie ma się czemu dziwić – było to piękne spotkanie z motoryzacją. Przy samym wejściu zatrzymał nas unoszący się w powietrzu zapach benzyny – to charakterystyczny znak tamtych czasów. Na miejscu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przeważała motoryzacja niemiecka – przewaga pojazdów BMW czy Mercedes była znaczna. Fani włoszczyzny  też nie mogli czuć się zawiedzeni – pod kopułą stadionu powstała osada Fiata 126p. Przekrój „maluszków” był bardzo zróżnicowany – zaczynając od tych z początkowych lat produkcji, aż po ostatnie z lat 1999-2000. W tym zacnym gronie był maluch „Milicja”, Fiat 126p BIS czy ich pierwowzór – stary Fiat 500.

Kolekcje włoskich samochodów uzupełniły Fiaty 125p w różnych wersjach nadwoziowych, pięknie zachowana Lancia Delta Integrale czy Fiat 127.

Nie zabrakło również jednośladów. Było ich jednak na tyle mało, że dało się je policzyć na palcach jednej ręki.

Pochwała należy się organizatorom. Przewidzieli duże zainteresowanie ze strony odwiedzających i zadbali o parking dla nich w specjalnie wyznaczonej strefie przy stadionie. Nad całością czuwała grupka ludzi, którzy sprawnie kierowali na właściwe miejsce postojowe – dla klasyków lub dla gości. Ograniczyło to niepotrzebne zamieszanie i bardzo usprawniło ruch. Na wyznaczonych parkingach również spotkaliśmy organizatorów w charakterystycznych pomarańczowych kamizelkach pilnujących, by samochody stawiano we właściwych miejscach.

Poznańskie Klasyki Nocą to wydarzenie skierowane do szerokiej publiczności. Zaletą jest brak opłaty za wstęp i rosnąca z roku na rok liczba pokazywanych samochodów – za to należą się brawa. To także fajny pomysł na integrację różnych środowisk oraz dobra propozycja dla wszystkich, których nie tyle interesuje sama motoryzacja, lecz choćby piękno dawnych czasów.

Tekst i zdjęcia: Paweł Oblizajek

Poprzedni wpis
Startuje Ducati Tour
Następny wpis
95-lecie Moto Guzzi

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fotorelacja z inauguracji – Poznańskie Klasyki Nocą