fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lancisti z Czech i Polski działają wspólnie!

Lancisti z Czech i Polski działają wspólnie!

musa thumb

Z inicjatywy Czechów z klubu LanciaMoravia i ich kolegów z Lancia Klub Polska  w dniach 29.04-01.05.2011 zorganizowany został Międzynarodowy Zlot Lancii w miejscowości Roznov pod Radhostem. Były to 3 dni poświęcone integracji czesko – polskiej z Lancią w tle.

 

Z Polski na spotkanie wyruszyło w sumie 25 uczestników w 14 autach. Część przyjechała już w piątek, reszta dołączyła w sobotę. W pierwszy dzień organizatorzy zaserwowali uczestnikom nie lada atrakcję – zwiedzanie Muzeum Tatry.
 
 
Lancisti podziwiali czeską myśl techniczną pod postacią m.in. prototypu sań motorowych, osiemnastocylindrowego silnika do czołgu, potężnych limuzyn Tatry napędzanych widlastymi jednostkami chłodzonymi powietrzem (!), imponujących ciężarówek, które brały udział w sławnym Rajdzie Dakar. Już przed wejściem do muzeum na odwiedzających czekało  mocne uderzenie w postaci Słowackiej Strzały czyli… pojazdu szynowego. W muzeum nie brakuje także przedwojennych prototypów pojazdów aerodynamicznych (wspominaliśmy o tych pojazdach przy okazji opisu prototypów B.A.T.)
 
 
 
 
Resztę pobytu wypełniło wspólne biesiadowanie, zwiedzanie uroczego miasteczka Stramberk z lokalnym browarem warzącym pyszne piwo. Jednak największa niespodzianka czekała na uczestników   u progu drugiego dnia zlotu. Wszystkich obudził huk silników Jawa. 
 
 
Na teren campingu zjeżdżali pasjonaci starej motoryzacji, wśród których byli  posiadacze jakże zacnych włoskich pojazdów. Fiat Dino czy Abarth 595 były nie lada gratką dla sympatyków Lancii. 
 
 
 
 
Zlot można uznać za wielce udany i miejmy nadzieję, że ta impreza nabierze cyklicznego charakteru, co pozwoli nam zaprosić czeskich kamratów do Polski.
 
Tekst: Rafał Brzozowski – Lancia Klub Polska
Zdjęcia Rafał Brzozowski, Jiri Konkol – Lancia Moravia 
 
Poprzedni wpis
VII Rajd Weteranów Szos
Następny wpis
Ponad 8000 km w 14 dni w Alfa Romeo!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Lancisti z Czech i Polski działają wspólnie!