fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Retro Motor Show w Poznaniu

Retro Motor Show w Poznaniu

Entuzjaści zabytkowej motoryzacji mogą zapisać w swoich kalendarzach kolejną imprezę – targi Retro Motor Show w Poznaniu. Cieszy nas, że rynek zabytków motoryzacji się rozwija. Czy kolejne targi mogą być zagrożeniem dla tych już ugruntowanych? Myślimy, że nie. Środowisko kolekcjonerów w Wielkopolsce jest żywe. Można znaleźć tu wiele interesujących pojazdów, których nikomu nie chciałoby się zawozić do Warszawy. Termin też został wybrany tak, aby nie kolidował z innymi wydarzeniami. Bardzo dobrze.

PNR_01
PNR_15

Impreza odbyła się na terenie Targów Poznańskich. Podczas jej pierwszej edycji zapełnione były trzy hale. Miejsca na rozwój jest zatem bardzo dużo.

Za najbardziej spektakularne stanowisko targów uznaliśmy to zorganizowane przez lokalnego dealera Mercedesa Duda-Cars. Zaprezentowano tu kilka bardzo rzadkich i drogich modeli, spośród których największą gwiazdą był Mercedes 190 Evo 2.

PNR_13
PNR_12

Najwięcej okazów włoskiej motoryzacji można było znaleźć na stanowiskach z modelami. Tam zachwycił nas spory wybór dostawczaków, łącznie z tymi wyprodukowanymi przez Alfa Romeo i Lancię. Jeśli chodzi o pojazdy w skali 1:1 nie było już tak różowo. Automobilklub Wielkopolski zaprezentował kilka modeli Fiata, a wśród nich szczególną uwagę zwracały modele 1300 i 1500 w wersji kabriolet. Publiczność zwracała uwagę na dwa Ferrari, a kibice rajdowi na Lancie Deltę Integrale. Nie mogliśmy przejść niewzruszeni obok Alfy Spider Aerodinamica wystawionej na sprzedaż za kosmiczne ponad 70 tys. złotych.

PNR_08
PNR_02
ok_05

Poszukania przejawów motoryzacji francuskiej, szwedzkiej czy japońskiej były równie mało owocne, jak i włoskiej. Na tym tle bardzo dobrze zaprezentował się tylko klub citroëniarzy. Trochę lepiej sytuacja się miała wśród przedstawicieli wielkiej trójki z Detroit.

Bardzo miłym akcentem była wystawa zabytkowych autobusów. W kolejce do fotela kierowcy w Ikarusie stali nie tylko najmłodsi ze zwiedzających.

ok_20
ok_21

Cieszymy się, że powstała kolejna impreza targowa dla pojazdów zabytkowych. Myślimy, że będzie dopełniać te już istniejące. Ma też spore możliwości rozwoju i można chyba liczyć na poszerzenie wachlarza pokazywanych modeli. Będziemy pilnie obserwować jej rozwój.

Tekst/zdjęcia: Piotr Krasiński (fotopatologia.pl)

Poprzedni wpis
Giulia z nagrodą "Volante d'oro"
Następny wpis
Duemila Ruote - największa włoska aukcja klasyków nadchodzi

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Retro Motor Show w Poznaniu