fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Piknik lotniczy w Góraszce

Piknik lotniczy w Góraszce

goraszka thumb

Maszyny oklejone logiem ForzaItalia.pl, odrzutowe silniki i tłumy widzów. Czyżby nasz portal zmienił kierunek rozwoju? Nie, to tylko krótka zapowiedź tego co się działo podczas pikniku lotniczego w Góraszce na którym obecny był portal ForzaItalia.pl

Jak co roku do Góraszki zjeżdżają się z całej Polski miłośnicy wszystkiego co lata. Nie inaczej było w tym roku. Czerwcowa pogoda dopisała i na pikniku w Góraszce pojawiły się tłumy ludzi. Szacowana liczba odwiedzających w sobotę to ok. 50 000 osób !

Zapewne wszyscy się zastanawiają co tam robił nasz portal? Już wszystko wyjaśniam. Podczas pikniku w Góraszcze co roku gości wystawa samochodów zabytkowych i youngtimerów, która jest organizowana przez naszego partnera – miesięcznik Automobilista. Reprezentacja ForzaItalia.pl pojawiła się w mocnej obsadzie, w postaci Maserati 2.24v i Alfy Romeo 33 1.7 8v.

Obydwa auta świeżo po renowacji blacharskiej prezentowały się wspaniale. Początkowo skład miał być znacznie liczniejszy, niemniej nie udało się rozszerzyć reprezentacji włoskiej motoryzacji. Na kolejny rok już teraz zapraszamy zainteresowane kluby! Co prawda były kluby z większą liczbą “eksponatów”, jednak my doszliśmy do wniosku, że liczy się jakość a nie ilość. I jak się później okazało był to strzał w dziesiątkę. Nie wiemy czy to zasługa aut czy też zasługa naszego małego, aczkolwiek widocznego stoiska. W każdym razie Maserati 2.24 było chyba najpopularniejszym “modelem” podczas całego pikniku. Co chwilę musiało pozować do kolejnych zdjęć, które zapewne będzie można jeszcze długo oglądać na “naszej-klasie” 😉 Oprócz naszych aut można było również podziwiać Fiata 124 Spider, stare SAABy, Triumpha Spitfire i wiele wiele innych.

Atmosfera wśród kolekcjonerów była wyjątkowa. W “ogródku” Automobilisty rozmowy toczyły się w przemiłej atmosferze a co rusz zwiedzający włączali się do dyskusji i zasypywali właścicieli wieloma pytaniami. Impreza w Góraszcze to jak co roku wielki piknik, nie tylko lotniczy. Wiele stanowisk zarówno szkół wyższych, różnych firm związanych z motoryzacją oraz lotnictwem. Podczas pikniku swoje stoisko miał też przedstawiciel Forda, który zaprezentował nowego Focusa RS. Niestety obsługa nie była wyjątkowo kompetentna w kwestiach technicznych więc poza obserwowaniem mocno krzykliwego stylistycznie auta niewiele dało się z tego spotkania więcej osiągnąć.

Nie zabrakło także włoskiej kawy w jednym z ogródków, gdzie spędziliśmy trochę czasu rozkoszując się aromatycznym espresso oraz podziwiając lotnicze akrobacje. Nie wspomniałem jeszcze o jednym stoisku – mianowicie w Góraszce można było podziwiać Ferrari…ale tylko ich perfumy i zdalnie sterowane modele(na których widok wewnętrzne dziecko w każdym z nas zaczynało niecierpliwie tupać 😉 )

Uczestnictwo w nietypowy sposób w tym pikniku lotniczym było bardzo ciekawym doświadczeniem dla nas, i z pewnością pojawimy się tam w przyszłym roku z mocniejszą obsadą.

Dziękujemy Panu Jerzemu Kossowskiemu z Automobilisty za zaproszenie na imprezę !

Previous post
Il Ponte poleca
Next post
Ferrari w Polsce ?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Piknik lotniczy w Góraszce