fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co we wloskim klimacie w nadchodzących dniach

 

Na trzy głosy
Trzeciego i czwartego sierpnia o godzinie 19:00 w Kościele św. Marcina przy ul. Piwnej 9/11, w ramach Warszawskiego Festiwalu Chóralnego Na królewskim trakcie, odbędzie się koncert Tercetu Wokalnego z Salento, w skład którego wchodzi Anna Villani, Maria Mazzotta i Carla Maniglio. Panie wykonają śpiewy religijne z regionu Apulia, przygotowane w oparciu o studia nad technikami śpiewu wiejskiego okolic Salento.
Więcej na:
http://www.pmv.org.pl/index.php?s=aktualnosci&id=13&arch=0&dz=0

Volare znaczy fruwać
W sobotę ósmego sierpnia o godzinie 16:00 Klub Kultury Anin przy ul. Poprzecznej 33 zaprasza na koncert zespołu Volare, który wykona najbardziej znane włoskie przeboje.
Więcej na:
http://www.anin.ovh.org/Plany.htm

Operowo
W sobotni wieczór (8 sierpnia) warto wybrać się do Parku im. Rydza-Śmigłego na koncert arii w wykonaniu Grupy Operowej. Recital, zatytułowany Gdzie mieszka miłość? – w krainie opery i operetki, rozpocznie się o godzinie 19:00. Usłyszymy między innymi słynne arie pochodzące z włoskiego arcydzieła operowego: La Traviata.
Więcej na:
http://www.dks.art.pl/?q=artpark_2009_program_grupa_operowa

Po królewsku
W niedzielę 9-ego sierpnia o godzinie 13:30 (i ponownie o 16:30) w Ogrodzie przy Oranżerii w Wilanowie odbędzie się jeden z Koncertów Królewskich, stanowiących część Festiwalu Zespołów Kameralnych. Przed zebraną publicznością wystąpi The European Saxophone Ensemble wraz z grającym wśród innych muzyków formacji saksofonistą włoskim Manuelem Pramotton.
Więcej na:
http://www.wilanow-palac.art.pl/index.php?id=508

Filmowe lato
W bieżącym tygodniu w dalszym ciągu możemy wybrać się do Kinoteki na jeden z wielu seansów filmu Cichy chaos z Nannim Morettim w roli głównej.
W dniu 3 i 4 sierpnia o godzinie 14:00 Kino Kultura zaprasza na film Gomorra.
Kino Luna natomiast zaprasza w poniedziałek 3 sierpnia na Przegląd Kina Włoskiego, podczas którego zobaczyć będzie można, obok Gomorry, film Mój brat jest jedynakiem oraz słynny obraz Okna.
Więcej na:
http://www.kinoskop.pl/w-kinach/repertuar?miejscowosc=warszawa

Pod krawatem
Instytut Kultury Włoskiej w dalszym ciągu zaprasza Państwa na wystawę zatytułowaną Węzły włoskie, poświęconą historii i tradycji produkcji krawatów na Półwyspie Apenińskim.
Więcej na:
http://www.iicvarsavia.esteri.it/IIC_Varsavia

Wśród mostów Wenecji
Księgarnia Empik.pl rozpoczyna przedsprzedaż powieści Marleny De Blasi zatytułowanej Tysiąc dni w Wenecji – romansu, przewodnika turystycznego i kulinarnego w jednym. Książka jest pierwszą z serii powieści, których akcja rozgrywa się we Włoszech. W przygotowaniu są przekłady kolejnych: Tysiąc dni w Toskanii oraz Dama w pałacu.
Więcej na:
http://www.empik.com/tysiac-dni-w-wenecji-ksiazka,prod12760066,p#c

www.ilponte.pl

Previous post
Basso w Abarth Grande Punto S2000 zwycięża na Maderze. Alen dwunasty w Finlandii
Next post
Piknik lotniczy w Góraszce

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Il Ponte poleca