fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Poznań Motor Show 2017

Poznań Motor Show 2017

Największe targi motoryzacyjne w Polsce nie zawiodły miłośników włoskich maszyn. Wreszcie doczekaliśmy się czasów, w których możemy liczyć na prezentację najnowszych światowych motoryzacyjnych hitów – conajmniej kilku. Premiera Alfa Romeo Stelvio oraz unikalne modele Ferrari to tegoroczne włoskie gwiazdy targowe.

Grupa FCA zorganizowała stoisko z pomocą poznańskich dealerów. Zaprezentowali to, co mieli najlepsze: pełna gama Fiata Tipo, cudowny Fiat 500 Riva, Alfa Romeo 4C, Giulia Q, Giulietta oraz wyczekiwane Stelvio. W trakcie dnia prasowego ciężko się było poruszać na stoisku FCA, ponieważ zarówno najnowszy SUV Alfy, jak i magnetyczna „koniczyna” przyciągały tłumy. Dodatkowo zaprezentowano Abartha 124 Spider – jakby nieco z boku, bo wyglądał jakby przypadkowo doklejony do wystawy, ale i tak przyciągał wzrok. Szkoda, że nie zdecydowano się na pokazanie kolejnych Abarthów. Sprzedaż tej marki jest minimalna, ale zawsze wzmocniłoby to przekaz. Grupa FCA w końcu miała co wystawić na targach. Pamiętamy poprzednie edycje, gdzie na stoisku Alfy prezentowana była tylko Giulietta… Wprawdzie w zapowiedziach wyczytaliśmy, że aut będzie więcej, ale coś chyba nie wyszło. Uzupełnieniem włoskich maszyn była oczywiście marka Jeep oraz jej najnowszy model – Compass.

Fiat 500 Riva

Stelvio wzbudzało zainteresowanie i trudno było nawet zrobić zdjęcie, kiedy wszystkie drzwi czy klapa bagażnika były zamknięte. Dobrze to wróży. Z naszych rozmów ze sprzedawcami z lokalnych salonów potwierdza się informacja, że Stelvio cieszy się zainteresowaniem i start na rynku ma lepszy niż Giulia. Czas pokaże, czy ambicje prezentowane na pokazie prasowym Alfy Romeo Stelvio się spełnią.

Maserati było reprezentowane przez warszawskiego dealera – Maserati Chodzeń. Elegancko zaprezentowana pełna gama modeli w ciekawych lakierach cieszyła oko. Naszą uwagę zwrócił głównie GranCabrio w pięknym, głęboko niebieskim lakierze z jasnymi skórami wewnątrz. Letnie przejażdżki tym autem muszą być fenomenalne!

Profesjonalne stoiska zaprezentowały również Ducati oraz Vespa. Ci pierwsi pokazali pełną gamę swoich jednośladów z dedykowaną ekspozycją dla modelu Scrambler. Na małej przestrzeni zaprezentowano zarówno sportowe modele, jak Diavel czy Panigale oraz bardziej turystyczne Multistrada. Duży wybór akcesoriów dopełniał stoisko. Podobnie wyglądało to na ekspozycji Vespy – bardzo duży wybór gadżetów, wiele skuterów i stylowa aranżacja.

Na koniec celowo zostawiamy niekwestionowaną gwiazdę tegorocznych targów – Ferrari. Z okazji oficjalnych urodzin marki polski importer zorganizował dwie wyjątkowe premiery – LaFerrari Aperta oraz 812 Superfast. Obydwa modele cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W trakcie dnia prasowego wiele osób miało możliwość bliższego zapoznania się z nimi. Stoisko nie było odgrodzone i niedostępne jak w poprzednich latach. Obsługa wpuszczała pomiędzy te wyjątkowe pojazdy chętnych do bliższego zapoznania się z nimi oraz sfotografowania. To miła odmiana w stosunku do poprzednich edycji, gdzie tylko VIPy mogły się zbliżyć do włoskich maszyn – brawo Ferrari Katowice! Należy też odnotować, że stoisko Ferrari zostało także nagrodzone w czwartek przez jednego z dziennikarzy Szymona Sołtysika specjalnym wyróżnieniem (grupa dziennikarzy mogła przyznać swoje wyróżnienia wybranym modelom czy też stoiskom targowym).

LaFerrari Aperta

Czy warto się wybrać? Warto, byle nie w niedzielę w środku dnia. Zamiast podziwiania pojazdów czeka wtedy na zwiedzających walka o przetrwanie w gigantycznym tłumie.

Tekst: Jakub Strzemżalski, Piotr Krasiński

Zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Previous post
Fiatem Tipo na wakacje
Next post
Historia Alfa Romeo 1945-1987

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Poznań Motor Show 2017