fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Smartwax Academy!

Smartwax Academy!

smartwax thumb
 
Specjaliści z naszej zaprzyjaźnionej firmy pokazali, o co tak naprawdę chodzi w kosmetyce samochodowej!
 
 

W sobotnie popołudnie zebraliśmy się w warszawskiej firmie Rudys Auto Detailing na spotkaniu Smartwax Academy, specjalnie zorganizowanym dla klubowiczów ForzaItalia.pl  W ciągu popołudnia nasza wiedza i umiejętności w zakresie pielęgnowania lakieru wzrosły wielokrotnie. Obiekt treningu także był wybrany nieprzypadkowo – nasze klubowe Maserati 222, białe, wyjątkowo trudne jeśli chodzi o utrzymanie w czystości.
 
 
Na początku spotkania Łukasz i Michał wytłumaczyli proces mycia oraz woskowania na przykładzie kosmetyków Smartwax, udzielając także wielu rad praktycznych, jak dbać o lakier na co dzień i jakich błędów unikać . 
 
 
 
Następnie przeszliśmy od słów, do czynów: 
 
 
 
Mycie
 
Umycie auta to teoretycznie banalna czynność. Jedziemy na myjkę samoobsługową, walimy litry chemii na auto i mamy jakiś efekt na koniec. Czasem pojedziemy na myjnię ręczną, gdzie pomimo dobrych chęci czy też nawet i niezłego sprzętu, na koniec mycia specjaliści przejadą nam po samochodzie gumową ściągaczką do wody potrafiącą zostawić okropne rysy… 
 
 
Sztuka mycia ręcznego to najważniejsze dwa elementy: 
1. porządna rękawica / gąbka, która zbiera brud z auta zamiast go wcierać w lakier i powodować zarysowania
2. metoda dwóch wiader: pierwsze z wodą i szamponem oraz drugie z czystą wodą, służące do płukania rękawicy w trakcie mycia
 
 
Pamiętając o tych dwóch prostych elementach oraz mając do dyspozycji bieżącą wodę, jesteśmy w stanie umyć dobrze auto nie powodując zniszczeń lakieru. 
 
Przygotowanie lakieru
 
Umyliście auto? Jest ładne i czyste? Teraz pewnie bierzecie do ręki wosk i wcieracie go w lakier. BŁÄ„D! Zanim zaczniecie ponownie wcierać drobinki piasku w lakier, należy go najpierw gruntownie oczyścić. Służy do tego magiczna glinka oraz Quick Detailer, którym spryskujemy oczyszczaną powierzchnię. Glinka usuwa  z lakieru drobinki piasku, dzięki czemu uzyskamy idealnie czystą i gładką powłokę. W trakcie pracy glinkę należy zaginać, kiedy już nazbiera brudu, aby pracować cały czas czystą częścią. Nie pozostaje nic innego, jak przystąpić do finalnej czynności!
 
 
Woskowanie
 
Najpierw pokrywamy auto Sealantem, środkiem opartym na silikonie, który wiąże się z czystym lakierem tworząc warstwę ochronną. Zapobiega utlenianiu się lakieru i nadaje mu połysk. Efekt jest szczególnie przydatny w przypadku codziennych zabrudzeń czy ptasich odchodów, które próbują zniszczyć lakier.  Sealant nakładany jest na lakier odpowiednim aplikatorem i polerowany ręcznikiem z mikrofibry.
 
 
 
Na koniec woskujemy auto. Warstwę wosku nakładamy kolistymi ruchami na całej powierzchni auta. Upewniamy się, patrząc pod różnymi kątami, że całe auto jest nim pokryte. Następnie ręcznikiem polerskim z mikrofibry doprowadzamy lakier do błysku. Gotowe!
 
 
 
Te proste czynności wykonaliśmy w ciągu trzech godzin –  i tak nie wszystko zdążyliśmy zrobić! Niemało, biorąc pod uwagę fakt, że przy aucie pracowało nas trzech… ale czego się nie robi dla swojej wymarzonej zabawki ? Smiley Jak widać na załączonych zdjęciach, udało nam się przy okazji również świetnie bawić!
 
Dziękujemy Smartwax oraz Rudys Auto Detailing za poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę. Efekty możecie podziwiać sami: 
 
 
 
 
 
Tekst: Jakub Strzemżalski
Zdjęcia: Piotr Szymański, Bartek Lichocki
Poprzedni wpis
Il Ponte poleca
Następny wpis
Giulietta w szczęśliwej siódemce! Forza Alfa!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Smartwax Academy!