fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Spettacolo Sportivo nie zawodzi

Spettacolo Sportivo nie zawodzi

Holenderski klub Alfa Romeo od wielu lat organizuje najciekawsze święto Alfa Romeo w Europie. Niejednokrotnie jest to też największe spotkanie Alfisti w sezonie.

Najciekawsze z kilku powodów. Co roku impreza ma jakiś temat przewodni, najczęściej rocznicę któregoś modelu. Tym razem były to 60. urodziny Giulietty, co oczywiście zaowocowało dużą ekspozycją wszelkich jej wersji od początku produkcji. Również tylu egzemplarzy nowej 4C nie zobaczysz nigdzie indziej niż na tej imprezie. Holendrzy w swoich kolekcjach mają wiele pojazdów od początku historii AR, na Giulię tutaj nie zwraca się uwagi…

Organizatorzy Spettacolo Sportivo dbają także o dobre relacje z Museo Storico, co owocuje ekspozycją muzealnych egzemplarzy. Można np. zobaczyć na żywo (i w akcji na torze!) 155 DTM, co nie jest możliwe na co dzień 😉

Imprezę uważam za najciekawszą także z powodu jej atrakcji dla aktywnych. Od lat Spettacolo odbywa się na torze w Zandvoort lub Assen. Uczestnicy mogą zapisać się na jazdy po torze, raczej dla rozrywki niż wyścigów, ponieważ nie ma pomiaru czasu. Częścią zlotu jest rywalizacja pucharu Alfa Challenge, dzięki czemu można w akcji zobaczyć wiele profesjonalnych wyścigówek, nie tylko z Holandii. Dla najmłodszych działa strefa animacji, dla dorosłych jest dużo „kopania w oponkę” oraz spory bazar z częściami zamiennymi. To tutaj zebrałem sporo kontaktów oraz udało mi się kupić komplet lamp Carello do odbudowywanej Giulii.

Bez problemu można wybrać się na trochę przedłużony weekend. Warto zostać w niedzielę dłużej (my zbieraliśmy się do powrotu do Polski) bo widać, że niedziela przyciąga więcej uczestników wraz z ich pojazdami.

Tyle wrażeń, zapraszamy do galerii.

Poprzedni wpis
Forza Lancia!
Następny wpis
Forza Italia 2014 - Pałac Rozalin

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Spettacolo Sportivo nie zawodzi