fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

100-lecie Alfa Romeo na żywo!

100-lecie Alfa Romeo na żywo!

Portal i klub ForzaItalia.pl został stworzony z myślą o miłośnikach kultury i motoryzacji włoskiej. Przez ponad rok był to tradycyjny portal internetowy, aktualizowany z częstotliwością zależną od możliwości redakcyjnych. Projekt ten, stworzony przez fascynatów, ma charakter czysto hobbystyczny i we wszystkich naszych działaniach chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę.

Kolejnym krokiem w rozwoju Forzaitalia.pl była budowa społeczności sieciowej przy wykorzystaniu platformy Facebook. Społeczność okazała się bardzo prężna i inspirująca do dalszych działań. Facebook dał nie tylko nowe możliwości kontaktu z sympatykami ale także dostęp do kontaktów, które w realnym świecie nie byłyby tak proste do nawiązania. Zmienia się rzeczywistość komunikacji i chcemy być tego częścią!

Nadchodzące, oficjalne obchody 100-lecia Alfa Romeo w Mediolanie stały się idealną okazją do wkroczenia na kolejny poziom komunikacji z naszymi klubowiczami i sympatykami.  Zapadła więc decyzja o przeprowadzeniu relacji na żywo z tego wyjątkowego wydarzenia.

Rozwiązanie o którym mowa będzie oparte na następujących technologiach:

Założenia były proste, potrzebujemy możliwości szybkiego informowania o ostatnich wydarzeniach i naszych postępach w wyprawie do Mediolanu. Wyjazd będzie kilkudniowy – zarówno sama impreza jak i wyprawa będą bardzo dynamiczne. W programie planowane są dojazd 1600 km, track day na torze Monza, wystawa aut zabytkowych – unikalnych w skali światowej, parada przez miasto oraz przejazd alpejskimi przełęczami w drodze powrotnej. W każdej chwili chcemy mieć możliwość podzielenia się wrażeniami i widokami z danego miejsca.

Hootsuite umożliwia jednoczesną aktualizację Fan Page’a na Facebook’u oraz kanału na Twitterze. Do każdego wpisu będzie dołączona informacja o geolokalizacji, która będzie widoczna na Twitterze. Nasz portal został zintegrowany z Twitterem, aby na głównej stronie wyświetlać powiadomienia o ostatnich wydarzeniach. Dzięki temu rozwiązaniu po wejściu na portal zawsze będzie można dowiedzieć się co nowego dzieje się podczas wyprawy redakcji do Mediolanu.

Na portalu i na Twitterze będą dostępne linki do zdjęć dołączanych do wpisów.

 

 

 

Twitter będzie zawierać linki do Google Maps, które wskaże, skąd nadajemy w danym momencie. W przypadku problemów z otworzeniem linka należy przeciągnąć link do okna przeglądarki, aby otworzyć Google Maps bezpośrednio.

Najlepiej całą transmisję ogląda się jednak na iPhonie 🙂

Zaczynamy w środę 23-go czerwca!

Transmisja na żywo będzie możliwa dzięki pomocy ekspertów z Optizen Labs!

http://www.facebook.com/pages/ForzaItaliapl/130198732746

http://twitter.com/forzaitaliapl

Opracował: Jakub Strzemżalski

Poprzedni wpis
Il ponte poleca
Następny wpis
44. Rally del Salento

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

100-lecie Alfa Romeo na żywo!