fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

1960 Alfa Romeo Giulietta Spider Veloce by Pininfarina sprzedane na aukcji

1960 Alfa Romeo Giulietta Spider Veloce by Pininfarina sprzedane na aukcji

Jedna z 1203 egzemplarzy Giulietty Spider Veloce została wystawiona na sprzedaż za pośrednictwem RM Sotheby’s. Obecny właściciel żąda za nią 75 000 dolarów.

Alfa Romeo Giulietta została wprowadzona na rynek w 1954 roku. Wkrótce oferowana gama rozrosła się o nowe warianty, w tym 4-drzwiową Berlinę i kabriolet Spider. Powstały również liczne egzemplarze opracowane przez znane firmy specjalizujące się w produkcji nadwozi.

Mimo, że każda Giulietta została zbudowana na bazie 1,3-litrowego Twin Cam o pojemności 1,3 litra, warianty mocy były zróżnicowane. Ten konkretny egzemplarz był jednym z mocniejszych w całej gamie. Dzięki podwójnym gaźnikom i wyższemu stopniowi sprężania jednostka rozwijała aż 89 KM. To znacznie więcej niż standardowe odmiany o mocy 52 KM. Auto było w stanie rozpędzić się do ponad 160 km/h.

Auto o numerze podwozia AR 1495 07035 to jeden z 1203 egzemplarzy Giuliett Spider Veloce. Zostało ono dostarczone do pierwszego właściciela w Ohio, który wkrótce przeprowadził się do Kalifornii, gdzie brał udział w licznych zawodach, dopóki nie pochłonęły go obowiązki zawodowe i rodzinne. Przy okazji przemalował pojazd na biały kolor.

Po zakupie przez trzeciego i obecnego właściciela samochód został poddany gruntownemu remontowi, który obejmował zwiększenie pojemności silnika do 2 litrów, przebudowę 4-biegowej skrzyni biegów na 5-biegową oraz zastosowanie nowych układów: wydechowego i hamulcowego. Wszystkie prace zostały wykonane przez renomowanych specjalistów z Alfa Performance Connection. W momencie dokumentowania przebieg Alfy Romeo wynosił 31 464 mil, czyli około 50 635 kilometrów.

Właściciel dołącza do auta dokumentację historyczną i renowacyjną, wraz z oryginalną kartę gwarancyjną i narzędziami.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
1966 Ferrari 275 GTS by Pininfarina sprzedane na aukcji RM Sotheby's
Next post
Rekordowy wrzesień dla Lamborghini

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

1960 Alfa Romeo Giulietta Spider Veloce by Pininfarina sprzedane na aukcji