fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Automobili Pininfarina: Każdy egzemplarz Battisty zostanie poddany indywidualizacji

Automobili Pininfarina: Każdy egzemplarz Battisty zostanie poddany indywidualizacji

Każdy egzemplarz Battisty będzie prawdziwie unikalną interpretacją luksusowego hyper GT dzięki wszechstronnemu programowi personalizacji na zamówienie firmy Automobili Pininfarina. Ujawniono projekt pierwszego pojazdu, który powstanie w ramach tej usługi.

Program personalizacji na zamówienie zapewni, że każdy egzemplarz będzie jedyny w swoim rodzaju, z osobowością każdego klienta wplecioną w samą strukturę samochodu. Pierwsze zamówienie na miarę jest inspirowane Nowym Jorkiem i charakteryzuje się wyrafinowanym czerwono-biało-niebieskim motywem kolorystycznym, któremu przewodzi karbonowa karoseria Exposed Signature Carbon.

Wszyscy klienci Battista są zapraszani w podróż z zespołem projektowym, aby stworzyć swój wymarzony samochód. Nowe atelier w zakładzie produkcyjnym w Cambiano ma zostać otwarte jeszcze w 2021 i zapewniać idealne środowisko do inspirowania procesu twórczego. Znajdzie się w nim szeroka gama próbek kolorów i materiałów w pobliżu miejsca montażu, gdzie wykwalifikowani technicy Automobili Pininfarina zamienią marzenia klientów w rzeczywistość.

Sara Campagnolo, szefowa działu projektowania kolorów i materiałów Automobili Pininfarina dodała: 

Pininfarina pielęgnuje dziedzictwo, ponieważ każdy pojazd będzie prawdziwie szyty na miarę według projektu. Nasi klienci mają niepowtarzalną okazję dołączyć do rodziny Automobili Pininfarina, zanurzając się w procesie projektowania wraz z naszymi utalentowanymi rzemieślnikami, aby zapewnić, że ich pojazd autentycznie odzwierciedli ich osobowość i gusta – zostanie stworzony z prawdziwie osobistym wyczuciem. Klienci mają okazję przyczynić się do rozwoju zrównoważonego luksusu, jednocześnie tworząc unikalny egzemplarz kolekcjonerski.

Każdy element pojazdu jest szyty na miarę, a klienci mogą korzystać z usługi 360 stopni, której efektem ma być prawdziwie unikalne dzieło sztuki. Program szyty na miarę Automobili Pininfarina urzeczywistnia wyszukane detale.

Najświeższe zamówienie obejmuje również paski Performance Stripes i Pinstripe wykończone charakterystycznym metalicznym lakierem Bianco Sestriere – precyzyjnie nakładanym ręcznie ze względu na skomplikowane kształty paneli nadwozia– oraz czerwony pakiet Exterior Jewellery Pack, elegancko uzupełniający wygląd zewnętrzny z pakietem Furiosa Carbon Accent Pack wykończonym czarnym lakierem Exposed Signature Carbon. Dzięki połączeniu zaawansowanych materiałów kompozytowych z tradycyjnymi technikami budowy nadwozia, ręczne malowanie tego jedynego w swoim rodzaju modelu będzie wymagało setek godzin pracy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
SF90 pobiło rekord na torze Indianapolis Motor Speedway
Next post
W Niemczech 16-latkowie mogą prowadzić zmodyfikowanego Fiata 500

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Automobili Pininfarina: Każdy egzemplarz Battisty zostanie poddany indywidualizacji